اخبارایلام

نشست شیوه‌های دعوت فرزندان به نماز در آبدانان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، نشست شیوه‌های دعوت فرزندان به نماز به حضور حجت‌الاسلام سید ابوالقاسم حسینی رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان آبدانان در مدرسه شهید کرمی این شهرستان در روز دوشنبه بیست و نهم آبان‌ماه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین حسینی در ابتدای این نشست به بحث در خصوص اهمیت دعوت فرزندان به نماز از سنین پایین اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین اقدام در تربیت فرزندان، آشناسازی آنان با نماز و در گام بعد نهادینه‌‌سازی آن است. به شهادت قرآن، روایات، تجربه و آمار، دعوت فرزندان به نماز آنان را در برابر آسیب‌های اجتماعی بیمه می‌کند. اما مهم‌تر از دعوت به نماز، چگونگی دعوت به آن است.

وی افزود: نماز ارتباط قلبی انسان با یاد خداست و نقشی بسیار سازنده در تربیت روحی و اخلاقی انسان دارد. کسانی که با نماز آشنا هستند به پایگاه روحی و معنوی با ارزشی دسترسی دارند.

حسینی یادآور شد: کودکان و نوجوانان به این پناه معنوی بیش تر نیازمندند.کودکان ونوجوانانی که اهل نماز هستند در صورتی که لغزش هایی داشته باشند با اتکاء به این ارتباط پیوسته و منظم، راحت تر می توانند از لغزش های خود برگردند، از این رو نباید از نقش اساسی نماز در تربیت کودکان و نوجوانان غفلت کرد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی آبدانان در پایان نشست شیوه‌های دعوت فرزندان به نمار ویژه والدین به نقش نماز در تربیت فرزندان اشاره کرد و گفت: گرایش به امور پسندیده، دوری از گناه و جرایم، رسیدن به آرامش و اطمینان قلبی و احساس کامیابی را می‌توان از فوائد و آثار نماز خوانی فرزندان برشمرد.

نشست شیوه‌های دعوت فرزندان به نماز در آبدانان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا