اخبارهرمزگان

کارگاه آموزشی شیوه های دعوت فرزندان به نماز در بندر لنگه برگزار شد

کارگاه آموزشی شیوه‌های جذب فرزندان به نماز ویژه کارکنان و خانواده های پدافند هوایی شهید اسماعیلیان در بندرلنگه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان، در روز دوشنبه بیست و هشتم اسفند ماه، سومین جلسه کارگاهی در قالب سلسله کارگاه های آموزشی شیوه های دعوت به نماز فرزندان و خانواده های پدافند هوایی شهید اسماعیلیان، با حضور حجت الاسلام علی خلیفاوی، بخشدار مرکزی، و جمعی از فرزندان و خانواده های این شهرک برگزار شد.

حجت الاسلام  خلیفاوی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بندرلنگه، ضمن تبریک‌ایام ماه رمضان و ربیع القرآن،گفت:  اگر نماز واقعی باشد و خوب اقامه شود همین دنیا برای مردم بهشت می کند، بنابر این بهترین راه برای ارتباط و تقرب انسان به خداوند، نماز است که شبانه روز روح و روان خود را با آن جلا می‌بخشیم.

دبیر ستاد اقامه نماز بندرلنگه، با اشاره به اینکه اوج هر عبادت و نیایش خالصانه، عارفانه و خاضعانه، قرب خدا و بندگی و عبودیت است؛ افزود: در واقع انسان در پرتو نماز واقعی و عاشقانه، به تکامل و اوج سعادت می رسد و نمود این تکامل، بندگی و تقرّب به معبود و جلب رضایت و عنایت او است. بر این اساس بهترین راه برای تکامل و تقرب انسان به خدا، نماز است و خدا به جهت عنایت به انسان و تکامل او، این عمل را واجب کرد و گرنه او نیازی به نماز ندارد.

وی با بیان به اینکه  وجود بیش از یکصد آیه قرآن در رابط با نماز نشان از اهمیت این واجب الهی بوده است،خاطر نشان کرد: نماز زنجیره ارتباط بین مخلوق و خالق است؛ بنابراین تا زمانی که این ارتباط است نگرانی وجود ندارد، اما اگر جوان و نوجوان دختر و پسر ما ارتباطش با نماز قطع شد آن وقت دیگر خطرناک است.

حجت الاسلام خلیفاوی افزود:  فرزندان با شناخت روح و ملکوت دچار عزت نفس می شوند و آغاز رشد آنها رقم می خورد.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان بندرلنگه، اظهار کرد: باید برنامه نماز در خانه و بویژه در کودکان اعمال کنیم، باید از سنین خردسالی آن را آغاز کنیم. سنی که تربیت پذیری در کودک بیشتر و احساس تعلق در او قوی تر است، هیچ گاه فرزندانمان را برای خواندن نماز از جهنم یا تنبیه شدن توسط خدا نترسانیم بلکه پیوند او را با خدا زیبا و جذاب سازیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا