اخبارکرمان

جشن تکلیف پسران دوره متوسطه اول در رفسنجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان ، به مناسبت ولادت حضرت علی (ع) در تاریخ چهارم بهمن ماه جشن تکلیف برای دانش آموزان دوره اول مدرسه علوی در مسجد الزهراء رفسنجان برگزار شد.

در این آیین حجت الاسلام حسینی بعد از عرض سلام و خیرمقدم به مکلفین، میلاد با سعادت مولی الموحدین علی (ع) را به همگی تبریک گفت و اشاره داشت: در این روز که بنام روز پدر هست قدردان پدرهایتان باشید و از امام علی (ع) که الگوی بندگی و انسانیت است پیروی کنید.

دبیر ستاد اقامه نماز گفت: پنج نوع ارتباط داریم، ارتباط با خدا که از طریق نماز خواندن است، ارتباط با خود انسان که از طریق روزه گرفتن است، ارتباط با بنده خدا که وسیله آن زکات است، ارتباط با سایر مسلمانان و اتحاد بین مسلمانان از طریق حج و در آخر ارتباط با امام زمان (عج) که با خواندن دعا باید به یاد او بود و برای تاجیل در ظهورش دعا کرد.از نظر ما ولی فقیه نایب امام زمان است و باید از ایشان پیروی کرد.

وی نماز را به عنوان ستون دین دانست و گفت: امام على علیه السلام می فرماید: ( اللّه َ اللّه َ فی الصَّلاهِ؛ فإنّها عَمودُ دِینِکُم خدا را ، خدا را ، به نماز اهمیت دهید ؛ زیرا نماز ستون دین شماست ) و برای دانش آموزان مثال ستون های مسجد را زد که همان ظور که این مسجد روی ستون هایش استوار است در دین اسلام هم نماز ستون دین است و با وجود این ستون است که خیمه دین برپا است پس شما دانش آموزان باید به نماز اهمیت قائل شوید و نماز اول وقت را برپا دارید.

وی همچنین  نماز را جهاد اکبر دانست و بیان داشت: در مساجد جایی به نام محراب وجود دارد و محراب یعنی محل حرب و نماز جهاد با نفس اماره است.

حجت الاسلام حسینی در میان سخنان خود سوالاتی را از مکلفین پرسید و به کسانی که جواب درست را دادند هدیه ای نقدی تقدیم کرد.

این مراسم تا اذان ادامه داشت و با خواندن نماز جماعت به پایان رسید.

برگزاری جشن تکلیف در مدرسه پسرانه علوی شهرستان رفسنجان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا