اردبیل

جشن تکلیف ۲ هزار دانش‌آموز دختر اردبیلی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اردبیل، جشن بزرگ تکلیف مدارس غیردولتی و هیات امنایی استان اردبیل روز دوشنبه دوم بهمن ماه طی آیینی در محل حسینیه ثارالله با حضور دانش‌آموزان دختر پایه سوم ابتدایی و نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل برگزار شد.

در این آیین دختران پایه سوم مدارس غیردولتی و هیات امنایی استان اردبیل با پوشیدن چادرهای رنگی و به همراهی والدین و مربیان خود در فضای معنوی، رسیدن به سن تکلیف را جشن گرفتند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در این آیین، جشن تکلیف دانش‌آموزان را مراسم رسیدن به مقام تشریف، فخر و بندگی در برابر خالق هستی خواند و گفت: از امروز دختران حاضر به مقام خواندن نماز، امانتداری، احسان و مهربانی به انسانها و انجام دستورات دینی و الهی مشرف می‌شوند.

آیت‌الله سیدحسن عاملی جشن تکلیف را رسیدن به قابلیت سخن گفتن با خداوند دانست و افزود: با رسیدن به مقام عبادت و بندگی عابدانه، انسان به روح و قلب بزرگ دست می‌یابد و پرونده عبادت و بندگی پیش خداوند باز می‌شود.

وی با اشاره به حساسیت دوره تکلیف دینی و فقهی دانش‌آموزان و با بیان ثبت و ضبط همه اعمال و گفتار بندگان پیش خداوند و رسیدگی به همه پرونده در روز محشر بیان کرد: از امروز تمام اقدامات شما دانش‌آموزان در ادای نماز، راستگویی و پرهیز از دروغ، احترام به والدین، حفظ و اجرای دستورات دینی از جمله حجاب و توجه به حق‌الناس ثبت شده و در روز قیامت مورد حساب‌کشی قرار می‌گیرد.

امام جمعه اردبیل همچنین با بیان این که آینده کشور در دست شما دانش‌آموزان قرار خواهد گرفت و باید با انجام فرایض دینی فردی و جمعی، خود را از هم‌اکنون برای ایفای نقش در آینده کشور آماده کنید، افزود: همه شماها باید برای عزت و اعتلای کشور تلاش کنید.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا