اخبارگلستان

جشن تکلیف ۲۵۰۰ دانش آموز دختر کلاس سوم گلستانی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، صبح سه‌شنبه سوم بهمن ماه، جشن تکلیف دو هزار و پانصد دانش‌آموز دختر کلاس سومی با مشارکت ستاد اقامه نماز استان، در مصلی نماز جمعه گرگان برگزار شد.

این جشن تکلیف با اقامه‌ دو رکعت نماز شکر به امامت حضرت آیت الله سید کاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان همراه بود.

آیت الله نورمفیدی گفت: پیامبر(ص) دختران را خیلی دوست داشت و دوستی پیامبر(ص) یک شرطی هم دارد که شامل؛ خوب درس خواندن، اقامه نماز اول وقت و رعایت حجاب است.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در جشن تکلیف ۲ هزار و ۵۰۰ نفره دانش آموزان گرگانی در مصلی وحدت با تبریک به دختران حاضر در این جشن، گفت: امروز برای شما دختر خانم ها روز بسیار مبارکی است و بین ۲ عید ولادت امام جواد(ع) و امام علی (ع) عید تکلیف شما دختران خوب در این مکان مقدس برگزار شده است.

نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان افزود: پیامبر(ص) دختران را خیلی دوست داشت و به پدر و مادرها سفارش می کرد که اگر هدیه ای به خانه می برید اول به دخترها بدهید و بعد به پسرها داده شود.

وی ادامه داد: پیامبر بزرگوار اسلام به دختران خیلی محبت داشت و شما دختران باید قدر این محبت پیامبر(ص) را بدانید.

آیت الله نورمفیدی خطاب به دختران به سن تکلیف رسیده با بیان اینکه قدر خودتان را بدانید که پیامبر(ص) شما را دوست داشت،

گفت: دوستی پیامبر(ص) یک شرطی هم دارد و اگر می خواهید پیامبر(ص) شما را بیشتر دوست بدارد، هم باید خوب درس بخوانید و هم نمازتان را سروقت اقامه کنید و هم حجابتان را رعایت کنید.

وی تاکید کرد: همه شما به دستور پیامبر(ص) و قرآن کریم عمل کنید و اگر خدا و پیامبر(ص) شما را دوست بدارند مسلما در زندگی تان هم موفق تر خواهید بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا