اخبارکرمان

جشن تکلیف فرزندان کارکنان ادارات شهرستان رفسنجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان، مراسم جشن تکلیف برای فرزندان کارکنان ادارات رفسنجان روز دوشنبه مورخ بیست و هفتم شهریور ماه، به میزبانی مسجد بلال رفسنجان با حضور امام جمعه، فرماندار،دبیر ستاد اقامه نماز و مسئولین ادارات به همراه فرزندانشان برگزار شد.

در این آیین حجت الاسلام حسینی دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان رفسنجان، آغاز ماه ربیع اول را به همگی تبریک گفت و اشاره کرد: برای پیروزی ها و جشن هایی که در این ماه وجود دارد نامش را ربیع گذاشتند و شروع این ماه با یک ایثارگری بزرگ همراه است از طرف یک انسان بزرگ، لَیلَهُ المَبیت، شبی که امام علی(ع) برای حفظ جان پیامبر(ص) در بستر ایشان خوابید. مشرکان قصد داشتند در این شب، دسته‌جمعی به خانه پیامبر حمله کنند و او را به قتل برسانند. به امر الهی و به درخواست پیامبر(ص)، امام علی(ع) در بستر ایشان خوابید و در نتیجه مشرکان متوجه عدم حضور پیامبر نشدند و رسول خدا(ص) توانست در آن شب به سمت یثرب، هجرت کند.

حجت الاسلام حسینی در ادامه افزود: بسیاری از مفسران، شأن نزول آیه شراء را این فداکاری امام علی(ع) در لیله المبیت می‌دانند. تاریخ این واقعه، شب اول ربیع الاول سال سیزدهم یا چهاردهم بعثت ذکر شده است. این هجرت باعث ثبات و پیروزی برای اسلام شد که مقدمه این هجرت فداکاری یک نیروی داوطلب بود که آن کسی جز وجود نازنین حضرت علی (ع) نبود.

دبیر ستاد اقامه نماز در رابطه با امام خمینی اینگونه بیان کرد که ایشان زمانی که صدای اذان برمی خواست تمام کارهای خود را رها می کرد و به خواندن نماز اول وقت می پرداخت و بعد کار خود را ادامه می داد.

وی با اشاره به آیه ( الَّذِینَ إِنْ مَکَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاهَ وَآتَوُا الزَّکَاهَ وَأَمَرُوا بِالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنْکَرِ ۗ وَلِلَّهِ عَاقِبَهُ الْأُمُورِ) گفت: ما باید فرهنگ معنویت ،فرهنگ دینی و ارزش های اسلامی را پاس بداریم و داستان امام رضا(ع) و مرد مسیحی را بیان کرد که حضرت رضا (ع) در هنگام قانع کردن آن مرد مسیحی صدای اذان را شنید و آن جلسه را ترک کرد برای برپای نماز اول وقت که نشان دهنده ارزش بالای نماز و آن هم نماز اول وقت است و به همه مکلفین هم این موضوع را بیان داشت که نماز ستون دین و مهمترین عبادات است و باید در اول وقت اقامه گردد.

وی  نماز را جهاد اکبر دانست و گفت: در مساجد جایی به نام محراب وجود دارد و محراب یعنی محل حرب و نماز جهاد با نفس اماره است.

سپس حجت الاسلام عسکری امام جمعه شهرستان رفسنجان دقایقی را در رابطه با دوستی با خدا و اینکه خدا در روز پنج بار وقت مشخص کرده برای صحبت کردن با بالاترین درجه عالم هستی یعنی خداوند متعال و انسان با نمازخواندن می تواند شکست ها و ناراحتی های خود را ترمیم و تسکین ببخشد و خدا در قرآن می فرماید( أَلا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ ) با نماز دل ها آرامش پیدا می کند و لذا انسان های اهل نماز منزوی و پرخاشگر نیستند و شکست هایشان جبران می شود و پیروزی هایشان ادامه دار می شود و از طرفی قرآن می گوید کسانیکه از نماز پرهیز می کنند زندگی برایشان تنگ می شود.

این جلسه با اهداء جوایزی توسط امام جمعه ،فرماندار و دبیر ستاد اقامه نماز به مکلفین پایان یافت.

برگزاری جشن تکلیف فرزندان مسوولین ادارات شهرستان رفسنجان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا