اخبارخراسان رضوی

برپایی جشن بندگی خدا و اقامه نماز عید سعید فطر در مجتمع های میان راهی امام رضا علیه السلام

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، سید هاشم حسینی مدیر موسسه موقوفه خدمات زایر گفت: افزایش چشمگیر زائران حضرت علی بن موسی الرضا(ع) و عدم ارائه خدمات مطلوب در مسیرهای منتهی به مشهدمقدس ضرورت ایجاد مجموعه های زیبا را با ساختاری فنی و مهندسی در فواصل متناسب می طلبید که آستان قدس رضوی با توجه به ظرافت و حساسیت موجود با هدف ایجاد مکان مناسب جهت ادای فرائض دینی و ضرورت تسهیلات و امکانات رفاهی و بهداشتی به احداث  ۲۲ مجتمع  فرهنگی رفاهی میان راهی امام رضا(ع) همت گماشته تا زائران حضرت ثامن الحجج(ع) با اطمینان خاطر در مسیر راهشان تردد نموده و از تسهیلات فراهم شده استفاده نمایند.

وی در ادامه افزود: همه ساله در مجتمع های میان راهی امام رضا علیه السلام برنامه های فرهنگی متنوعی برگزار می شود. قبل از فرارسیدن  نوروز پیش بینی های لازم برای سفرهای نوروزی زائران و مسافران انجام  و خدمات متنوع فرهنگی بهداشتی و رفاهی پیش بینی گردید.

حسینی در همین رابطه مطرح کرد: فراهم کردن زمینه اقامه نماز عید سعید فطر از جمله آن است که در اول شوال المعظم ۱۴٠۳ در مجتمع های میان راهی برگزار شد.

مدیر موسسه موقوفه خدمات زایر اشاره کرد: نکته شایان توجه آن است که در چهار مجتمع میان راهی دشت گلستان، تربت جام، رباط سفید و مهنه که علاوه بر زائران و مسافران که در این محورها تردد داشته اند روستاهای همجوار هم در برپایی نماز عید مشارکت داشته و به اقامه نماز پرداخته اند.

وی عنوان کرد: اقامه نماز جماعت یومیه، پخش اذان و آواهای مذهبی، پخش صلوات خاصه حضرت ثامن الحجج علیه السلام در ساعت هشت صبح و هشت شب، برپایی ایستگاه های صلواتی مناسبتی به ویژه در ایام عید نوروز و ایام ولادت و شهادت حضرت رضا علیه السلام و اربعین حسینی از جمله برنامه های فرهنگی در مجتمع های میان راهی است که می توان به آنها اشاره کرد.

سید هاشم حسینی مدیر موسسه موقوفه خدمات زایر در خاتمه اظهار داشت: این مجتمع ها هر کدام دارای دو نمازخانه و کفشداری، وضوخانه، سرویس بهداشتی مستقل برای آقایان و بانوان، سکوهای استراحت موقت و صرف غذا، فضای سبز با انواع گل های زینتی و درختان سرسبز، پارک بازی ویژه کودکان، ‌پارکینگ وسایل نقلیه و مراکز تهیه مواد غذایی بهداشتی می باشد.

منبع: خبرگزاری آستان نیوز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا