اخباریزد

جشن تکلیف ۲۲۰۰ نفری دختران یزدی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان یزد، روز سه شنبه دوازدهم دی ماه، در آیین‌ معنوی جشن نو مکلفان که جمعی از والدین و فرهنگیان حضور داشتند، دانش‌آموزان دختر پایه سوم ابتدایی ورود به سن تکلیف خود را جشن گرفتند.

در جشن نو مکلفان یزدی نماینده ولی فقیه در استان، استاندار یزد، مدیر ستاد اقامه نماز استان حضور به عمل آوردند.

اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی، برگزاری مسابقات، قرائت پیمان‌نامه و آشنایی دانش‌آموزان مکلف با احکام و دستورات دینی و برپایی نماز جماعت و نماز شکر اهم برنامه‌های مکلف شدن آنها بود که صورت گرفت.

همچنین در حاشیه این آیین‌های معنوی و خاطره انگیز، برپایی نمایشگاه کتاب با موضوعات مختلف فرهنگی، دینی، احکام، داستان و علمی و نمایشگاه عکس با موضوع انتظار برپا شد که مورد استقبال قرار گرفت.

مراسم‌های جشن تکلیف دانش‌آموزان دختر و پسر همه ساله به تفکیک در یزد و ۱۰ شهرستان دیگر با همکاری مدارس به خصوص مربیان و معاونان پرورشی و تربیتی همراه با برنامه‌های شاد و معنوی باشکوه برگزار می‌شود.

برخی اساتید حوزه و دانشگاه و کارشناسان مذهبی در اکثر جشن‌های تکلیف در این آیین‌های معنوی در باب اهمیت مکلف شدن و وظایف یک فرد تکلیف رسیده در خصوص مسایل شرعی و اخلاقی مطالبی ارائه می‌کنند.

تا پایان سال‌جاری همچنان شاهد برگزاری جشن‌های مختلف تکلیف دانش‌آموزان در مکان‌های مختلف به خصوص در فضای مدارس، حسینیه‌ها، امامزادگان و مساجد هر شهر و منطقه در استان یزد خواهیم بود.

استان یزد یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر جمعیت ۲۸۰ هزار دانش‌آموز دارد.

 

جشن تکلیف 2200 نفری دختران یزد جشن تکلیف 2200 نفری دختران یزد جشن تکلیف 2200 نفری دختران یزد جشن تکلیف 2200 نفری دختران یزد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا