اخبارلرستان

جشن تکلیف دو هزار نفر از دانش آموزان بروجرد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، جشن تکلیف دو هزار دانش آموز به صورت همزمان در مصلای شهرستان بروجرد با حضور امام جمعه این شهرستان و همچنین مسئولین آموزش و پرورش استان در تاریخ بیست و هفتم ماه برگزارشد.

امام جمعه شهرستان بروجرد در مراسم این جشن تکلیف اظهار داشت: در نظام تربیتی آموزشی ایران اسلامی یکی از اقدامات برای آشنایی نوجوانان با راه ورسم زندگی معنوی برگزاری جشن تکلیف است، برنامه ای که آغازگر یک حرکت منسجم برای گام برداشتن در مسیر ارزش های دینی و معنوی محسوب می شود.

وی گفت: به تکلیف رسیدن، یک عید است، زیرا از نظر عقلی و جسمی دختران و پسران به حدی رسیده اند که خداوند به آنان دستور می دهد و آنها نیز خوشحالندکه خواسته ها و دستورهای او را اطاعت کنند و بنده شایسته او به حساب آیند.

وی تصریح کرد: دانش آموزان با برگزاری جشن های گروهی به نام جشن تکلیف، نعمت های خدا را گرامی می دارند و این روز بزرگ را که در آن به سن تکلیف رسیده اند را به عنوان یک روز پرشکوه و خاطره ای به یادماندنی به یاد می سپارند و همچنین در دین اسلام، در صورتی انسان موظف است دستورهای دینی و واجبات را انجام دهد و حرام ها را ترک کند که دارای شرایطی تکلیف چون بلوغ، عقل ، علم و قدرت باشد.

جشن تکلیف دو هزار از دانش آموزان بروجردجشن تکلیف دو هزار از دانش آموزان بروجردجشن تکلیف دو هزار از دانش آموزان بروجرد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا