اخبارکردستان

جشن تکلیف دانش آموزان مدرسه آموزگار سنندج برگزار‌شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان: ما برای اینکه بنده خوبی برای خداوند باشیم باید کارهای خوبی را از جمله عبادت و‌ در راس آن ها نماز بجا آوریم

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، در روز سی ام‌ بهمن‌ ماه جشن تکلیف ۱۱۰ نفر از داشن آموزان پایه سوم ابتدایی مدرسه آموزگار با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان، نماینده اداره کل آموزش و پرورش، مدیران و معلمین مدرسه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن تشکر از دست اندرکاران مدرسه و عرض تبریک به دانش آموزان بخاطر ورود به سن تکلیف گفت: دانش آموزان عزیز شما در این سن بعنوان بچه مسلمان، تکالیف دینی دارید که باید با آن ها آشنا شده و انجام دهید.

وی افزود: ما برای اینکه بنده خوبی برای خداوند باشیم باید کارهای خوبی را از جمله عبادت و‌ در راس آن ها نماز بجا آوریم و از انجام یک سری کارها که منع شده ایم‌ خودداری کنیم و شما باید با کمک پدر، مادر، معلمین و روحانیت با این تکالیف خود آشنا شوید.

در ادامه مراسم دانش آموزان اقدام به خواندن سرود دسته جمعی با عنوان جشن تکلیف کرده و سپس حجت الاسلام منتشلو مدرس بومی استان درخصوص اهمیت سن تکلیف و وظایفی که از این دوره سنی آغاز می شود توضیحاتی داد و گفت: شما باید شکر گزاری کنید که در این‌ سن به‌ وسیله نماز حداقل روزی پنج بار با خدا ارتباط برقرار می کنید.

وی با بیان مصداق هایی از عبادت ها و اعمالی که در سن تکلیف باید انجام شود از دانش آموزان خواست تا با جدیت تکالیف دینی خود‌ را یاد بگیرند و انجام دهند.

وی در ادامه با طرح سوالاتی از دانش آموزان، آن ها را در بحث مسائل مربوط به جشن تکلیف و مسئولیت هایی که‌ در برابر خدا،پدر، مادر و معلمین دارند مشارکت داد.

در پایان مقرر شد‌ از دانش آموزانی که به سوالات مدیر ستاد اقامه‌ نماز‌ استان‌ و‌ حجت الاسلام منتشلو پاسخ صحیح دادند تقدیر بعمل آید.

جشن تکلیف دانش آموزان مدرسه آموزگار سنندج برگزار‌شدجشن تکلیف دانش آموزان مدرسه آموزگار سنندج برگزار‌شدجشن تکلیف دانش آموزان مدرسه آموزگار سنندج برگزار‌شدجشن تکلیف دانش آموزان مدرسه آموزگار سنندج برگزار‌شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا