آذربایجان غربیاخبار

جشن تکلیف دانش آموزان دختران مدارس ابتدایی شهرستان شوط برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان غربی، در تاریخ پنجم اسفند ماه، جشن تکلیف ۲۰۰ نفره دانش آموزان دختران مدارس ابتدایی با حضور امام جمعه و مدیر آموزش و پرورش شهرستان شوط در محل مسجد جامع شوط برگزار شد.

در ابتدای این جشن که به مناسبت تکلیف دانش آموزان برگزار شده بود، حجت الاسلام محمدرضا جباری امام جمعه شهرستان از اهمیت این مراسم گرامی برای جامعه اسلامی یاد کرد. وی با تبریک به دانش آموزان و والدین آنها، از اهداف و خواسته های این برنامه سخن گفت.

وی گفت: جشن تکلیف یعنی جشن ورود به بندگی خدا، نشست انسان بر سر خوان نعمت الهی. این جشن نشان دهنده رسیدن دانش آموزان به سنی است که می توانند از خودشان مسئولیت بپذیرند و به عنوان بندگان خدا، از فرایض و واجبات دینی انجام دهند. از امروز پدران و مادران وظیفه سنگینی بر دوش خود دارند. آن وظیفه این است که دانش آموزان را در راه خدا هدایت کنند و از آنها در برابر تهدیدات و چالش های زندگی محافظت کنند.

وی در ادامه گفت: خانواده‌ها باید با توجه به دستورات و سنن دین اسلام، آداب و رسوم خانواده اسلامی را به دختران خود آموزش دهند. همچنین باید فرزندان خود را با فرهنگ نماز و واجبات دینی آشنا کنند و آنها را به انجام عبادات و اطاعت از خدا ترغیب کنند. خانواده‌ها باید نقش مهم خود را در تربیت و تعلیم فرزندان به خوبی انجام دهند و از آنها در برابر مخاطرات و گمراهی های زندگی مدرن حفاظت کنند.

اجرای برنامه های متنوع سرود مقدس جمهوری اسلامی، اجرای سرودهای جمع خوانی سلام فرمانده است، اجرای نمایش و مسابقات متنوع، اهدای جوایز به دانش آموزان و اقامه نماز شکرگزاری به امامت حجت الاسلام جباری امام جمعه شهرستان شوط از ویژه برنامه های این مراسم بود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا