آذربایجان غربی

جشن تکلیف دانش آموزان دختر روستای راژان ارومیه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان غربی، جشن تکلیف ۱۰۰ نفر از دانش‌آموزان دختر مسجد الرسول راژان بخش سیلوانا شهرستان ارومیه در روز پنجم اسفند ماه با حضور رئیس آموزش و پرورش، امام جماعت روستای راژان، اولیا و دبیر اقامه نماز آموزش و پرورش برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، مطهری رئیس آموزش و پرورش استان ضمن تشکر از دست‌اندرکاران مدرسه و عرض تبریک به دانش‌آموزان به خاطر ورود به سن تکلیف گفت: دختر عزیزم، امروز برای تو روزی بسیار مهم و خاص است. روزی که به عنوان نمادی از رشد و بلوغ فکری و روحی، وارد سن تکلیف شده‌ای و مسئولیت‌های دینی و اخلاقی جدیدی را بر عهده می‌گیری. این روز خجسته را به تو تبریک می‌گویم، روزی که نشان‌دهنده پذیرفتن بندگی و عبودیت پروردگار متعال است.

جشن تکلیف دانش آموزان دختر روستای راژان ارومیه برگزار شد

در ادامه مراسم، دانش‌آموزان اقدام به خواندن سرود دسته‌جمعی با عنوان جشن تکلیف کردند و سپس امام جمعه روستای راژان درخصوص اهمیت سن تکلیف و وظایفی که از این دوره سنی آغاز می‌شود توضیحاتی داد و گفت: شما امروز به سن تکلیف رسیده‌اید و از این پس موظف به انجام اعمال عبادی و اخلاقی هستید. از جمله این اعمال، نماز است که برترین و مهم‌ترین عبادت محسوب می‌شود. شما باید از خداوند متعال شکرگذاری کنید که به شما فرصت داده است که در این سن به وسیله نماز حداقل روزی پنج بار با او ارتباط برقرار کنید و از او خواسته‌های خود را بطلبید.
وی افزود: نماز یکی از راه‌های نزدیک شدن به خدا و رسیدن به سعادت دنیا و آخرت است. شما باید با خشوع و خضوع نماز خود را بخوانید و از این عبادت لذت ببرید. این روز خجسته را به شما تبریک می‌گویم و از خداوند می‌خواهم که شما را از نمازگزاران صالح قرار دهد.

در پایان این مراسم، از دانش‌آموزان تقدیر بعمل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا