اخبارکرمانشاه

مراسم جشن تکلیف دانش آموزان دختر در گیلانغرب برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه، در روز شنبه مورخه پنجم  اسفند ماه مراسم معنوی جشن تکلیف دانش آموزان دختر با حضور حجت الاسلام والمسلمین موسوی امام جمعه، مسئولین ادارات ، رئیس ، معاون پرورشی وکارشناسان آموزش و پرورش و دبیر ستاد اقامه نماز در محل مسجد جامع گیلانغرب برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید عباس موسوی امام جمعه گیلانغرب ، در این  مراسم معنوی   گفت: جشن تکلیف در حقیقت، جشن شکرگزاری دختران نوجوان مسلمان که از آن روز مکلف به رعایت و انجام دستورات الهی می شوند و چه نعمتی بالاتر از حس بندگی خالصانه در برابر خداوند متعال است.

موسوی خاطرنشان کرد: یکی از تکالیف الهی که بعد از مکلف شدن بر هر مسلمانی واجب می شود، اقامه نماز است لذا نماز بهترین وسیله برای ارتباط با خداوند متعال بوده و این فریضه الهی انسان را در مسیر حق پرورش داده و هدایت می کند.

موسوی  گفت: امروز این دانش آموزان  مکلف، همچون فرشتگان زمینی، جشنی برای تجلی خداپرستی خود برپا کرده اند.

حجت الاسلام موسوی تصریح کرد: اگر هر انسان مکلفی از همان آغازین ساعات رسیدن به سن تکلیف در انجام دستورات و تکالیف الهی تلاش کند و بر این مهم همتی مضاعف گمارد، در زندگانی خود هیچ گاه اسیر هوای نفس نخواهد شد.

امام جمعه گیلانغرب اظهار داشت :به تکلیف رسیدن، یک عید است، زیرا از نظر عقلی و جسمی دختران و پسران به حدی رسیده اند که خداوند به آنان دستور می دهد و آنها نیز خوشحالند که خواسته ها و دستورهای او را اطاعت کنند و بنده شایسته او به حساب آیند.

وی افزود :دانش آموزان با برگزاری جشن های گروهی به نام جشن تکلیف، نعمت های خدا را گرامی می دارند و این روز بزرگ را که در آن به سن تکلیف رسیده اند را به عنوان یک روز پرشکوه و خاطره ای به یادماندنی به یاد می سپارند.

نورالدین مهدیخانی مدیر آموزش و پرورش  رسیدن به سن تکلیف و کسب لیاقت عبادت و بندگی خداوند را  به دانش آموزان  مکلف و اولیاء گرانقدر آنان تبریک گفته و تصریح کرد :در نظام تربیتی آموزشی ایران اسلامی یکی از اقدامات برای آشنایی نوجوانان با راه ورسم زندگی معنوی برگزاری جشن تکلیف است ، برنامه ای که آغازگر یک حرکت منسجم برای گام برداشتن در مسیر ارزش های دینی و معنوی محسوب می شود.

در این مراسم تمامی برنامه های جشن تکلیف از جمله، قرآن ، دکلمه ،  سرود شده ام ۹ ساله بصورت گروهی ، شعر، پیمان نامه و مجری برنامه توسط خود دانش آموزان مکلف به نحو شایسته ای اجرا شد.

مراسم جشن تکلیف دانش آموزان دختر در گیلانغرب برگزار شد-2

مراسم جشن تکلیف دانش آموزان دختر در گیلانغرب برگزار شد-3

مراسم جشن تکلیف دانش آموزان دختر در گیلانغرب برگزار شد-4

مراسم جشن تکلیف دانش آموزان دختر در گیلانغرب برگزار شد-5مراسم جشن تکلیف دانش آموزان دختر در گیلانغرب برگزار شد-6

مراسم جشن تکلیف دانش آموزان دختر در گیلانغرب برگزار شد-6مراسم جشن تکلیف دانش آموزان دختر در گیلانغرب برگزار شد111

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا