اخبارایلام

جشن تکلیف دانش آموزان دختر شهرستان ایوان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، جشن تکلیف دانش آموزان دختر شهرستان ایوان با حضور ۳۲۶ نفر از دانش آموزان مدارس این شهرستان در روز شنبه هجدم فروردین‌ماه برگزار شد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین فاطمی مدرس بومی نماز استان به بحث در خصوص جشن تکلیف و اهمیت اقامه نماز برای دانش آموزان پرداخت و گفت: جشن تکلیف یعنی اینکه ما با رسیدن به این سن یکسری وظایفی را در قبال پروردگار خود داریم. خداوند در برابر این همه نعمت که در پیرامون ما هست، از ما خواسته است که با رسیدن به سن تکلیف وظایفی را انجام دهیم. خواندن نماز یومیه، گرفتن روزه در ماه مبارک رمضان و داشتن حجاب شرعی تنها چیزهایی است که خداوند در قبال میلیون‌ها نعمت که در هرلحظه در پیرامون ما وجود دارد از ما خواسته است. وظایفی که به سود خود ما است و برای خدا هیچ منفعتی ندارد و ما باید برای قدردانی از این نعمات به عبادت خدا بپردازیم.

وی افزود: عزیزان نومکلف باید قدر جوانی خود را بدانند. جشن تکلیف وظایف شما را زیاد می‌کند و این این وظایف، یک محافظ برای گوهر وجودی شما است. شما در سنی هستید که دارای یک ذات پاک و وجودی بی آلایش هستید. این ذات پاک را با خواندن نماز، رعایت کامل حجاب و ادا کردن روزه در ماه مبارک رمضان برای همیشه حفظ کنید.

حجت الاسلام و المسلمین فاطمی در پایان مراسم جشن تکلیف دانش آموزان دختر شهرستان ایوان گفت: در قرآن یکی از خصوصیات اهل ایمان محافظت بر نماز بیان شده است: «و الّذین هم علی صَلواتِهم یحافِظون» مؤمنان کسانی هستند که بر نماز خویش مواظبت دارند و همه اوقات نماز را حفظ می‌کنند. محافظت نماز، همان توجه ویژه به نماز و عدم سهل‌انگاری در برپایی این امر مهم است؛ این محافظت صورتهای گوناگونی دارد که یکی از آن‌ها بجا آوردن نماز در اول وقت است.

این مراسم با حضور دانش آموزان دختر پایه سوم ابتدایی مدرسه‌های حضرت رقیه(س)، سمیه، عصمت، شهیده زهره صادق پور، شهیده عاطفه رشیدی، و شهیده فروزان رضایی برگزار شد.

جشن تکلیف دانش آموزان دختر شهرستان ایوان جشن تکلیف دانش آموزان دختر شهرستان ایوان جشن تکلیف دانش آموزان دختر شهرستان ایوان جشن تکلیف دانش آموزان دختر شهرستان ایوان جشن تکلیف دانش آموزان دختر شهرستان ایوان جشن تکلیف دانش آموزان دختر شهرستان ایوان جشن تکلیف دانش آموزان دختر شهرستان ایوان جشن تکلیف دانش آموزان دختر شهرستان ایوان جشن تکلیف دانش آموزان دختر شهرستان ایوان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا