اخبارایلام

جشن تکلیف دانش‌آموزان آبدانان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، جشن تکلیف دانش‌آموزان پسر آبدانان با حضور امام جمعه و سایر مسئولان شهرستانی در روز سه شنبه سوم بهمن ماه برگزار شد.

کورش پیری مدیر آموزش و پرورش شهرستان آبدانان در ابتدای مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان آبدانان، به فضایل خواندن نماز اشاره کرد و گفت: اگر جوانان بر اساس آنچه خداوند متعال خواسته نماز را اقامه نموده و آن را به پادارند، یقینا به تمامی آثار و برکات نماز از جمله توحید مداری، ایجاد انزجار و تنفر از گناه، کسب فضائل اخلاقی همچون تواضع و فروتنی و کنترل هیجانات کاذب با کسب آرامش قلبی از نماز دست می‌یابند.

وی افزود: مقطع حساس جوانی همراه با فوران احساسات و هیجانات درونی می باشد و بطور طبیعی بخشی از این هیجانات کاذب بوده و موجب بروز مشکلاتی برای این نسل می گردد اما از آنجا که خداوند متعال در انس با نماز و یاد خودش آرامش و طمانینه قرار داده کما اینکه که فرموده است:« أَلا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ» ؛« تنها با یاد خدا دلها آرامش مى‏یابد!» لذا جوانانی که همراه با نماز رشد می نمایند جوانانی با وقار، آرام و بدور از هرگونه هیجانات کاذب می باشند.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم حسینی احمد فداله امام جمعه شهرستان آبدانان به بحث در خصوص اهمیت نماز پرداخت و گفت: نماز عالی‌ترین و راهبردی‌ترین برنامه ارتباط با خداوند متعال و بارزترین نوع بندگی بوده و به منزله ستون خیمه دین است که برای پایداری و ثبات در دین باید این ستون را حفظ کرد. بنده در نماز تکبر و منیت را کنار می‌گذارد و باید در این فرصت عظیم که خداوند زمانی را برای صحبت خود با بنده برگزیده است، غنیمت شمرد چراکه با مرگ انسان زمان این هم‌صحبتی با خدا پایان می‌یابد.

حجت الاسلم و المسلمین حسینی احمد فداله در پایان مراسم جشنب تکلیف دانش‌آموزان آبدانان، نماز را عامل رستگاری انسان دانست و گفت: درجه مؤمنان در روز قیامت بر مبنای حضور در نماز جمعه سنجیده شده و بالاترین پاداش به عبادت‌کنندگان این روز عظیم اعطا می‌گردد. این امر نشان می‌دهد که نماز عامل سعادت انسان می‌باشد.

جشن تکلیف دانش‌آموزان آبدانان برگزار شد جشن تکلیف دانش‌آموزان آبدانان برگزار شد جشن تکلیف دانش‌آموزان آبدانان برگزار شد جشن تکلیف دانش‌آموزان آبدانان برگزار شد جشن تکلیف دانش‌آموزان آبدانان برگزار شد جشن تکلیف دانش‌آموزان آبدانان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا