اخبارقزوین

جشن تکلیف فرزندان کارکنان شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان قزوین، جشن تکلیف فرزندان کارکنان و تقدیر از فعالین نماز شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین پنج‌شنبه ۱۸ اسفند برگزار شد.

حجت الاسلام محمدی در این مراسم با تبریک میلاد خجسته حضرت ولیعصر(عج) اظهارداشت: در مورد اصل مهدویت نکات شنیدنی زیادی داریم و در قرآن انسان بعنوان اشرف مخلوقات و ارزشمندترین موجودات معرفی شده و زمانی که انسان به مقام رضا و تسلیم برسد از جایگاه خاصی برخوردار خواهد شد.

وی بیان کرد: برای قرار گرفتن در جمع منتظران ابتدا باید تفکر و اندیشه جهان بینی سالمی داشته باشید و عادلانه رفتار کنید و بدانید نیازمندی انسان برای رفتار عادلانه و تربیت درست تعریف شده است.

محمدی تصریح کرد: باید بتوانیم انسانی تربیت کنیم که شایسته خلافت اللهی باشد و امروز اگر بداخلاقی از بشر دیده می شود به این دلیل است که همه تربیت ها در اختیار امام نبوده است.

جشن تکلیف فرزندان کارکنان شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین

وی گفت: شاید مهمترین موضوعی که امروز درآیات و روایات در خصوص انتظار فرج آمده این باشد که بهترین کارها و عمل ها انتظار فرج است و یکی از عناصر انتظار، قانع نبودن به وضع موجود و امید به بهتر شدن اوضاع است.

حجت الاسلام محمدی استاد حوزه و دانشگاه گفت: با اتکا به آموزه های دینی و تربیت معنوی فرزندان خود باید از سنین کودکی بتوانیم انسانهایی در تراز انقلاب تربیت کنیم.

وی گفت: بالاترین هدیه خدا به والدین این است که فرزند خوبی تربیت کنیم و این که برخی روحیه و نگاه داشتن فرزند ندارند بیانگر نفس پروری است و این افراد فردای قیامت باید پاسخ دهند که چرا امتی تحویل جامعه اسلامی ندادند.

حجت الاسلام محمدی بیان کرد: برای تربیت نسل توحیدی همه ما وظیفه داریم و امروز نا آرامی جهان به دلیل نبود نسل توحیدی است زیرا بجز توحید آرامشی نداریم.

در ادامه حجت الاسلام آزادی مسئول فرهنگی و دینی شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین هم با ارائه گزارشی از اقدامات فرهنگی انجام شده اظهارداشت: در همه ایام سال بویژه مناسبت ها برنامه های متنوع فرهنگی برای کارکنان، خانواده ها و فرزندان شرکت تدارک دیده ایم که اجرا می شود.

وی بیان کرد: شرکت در مراسم مذهبی و دینی، کلاس های آموزش بصیرتی و دینی، محفل انس با قرآن، اعزام خانواده ها به اردوهای زیارتی و سیاحتی از برنامه های واحد فرهنگی است.

حجت الاسلام آزادی تصریح کرد: شرکت در مسابقات قرآنی، کتاب خوانی، برگزاری جشن تکلیف و تجلیل از بازنشستگان، بانوان، ورزشکاران، کارگران و کارمندان از دیگر رویکردهای این اداره در ترویج امور فرهنگی است.

در این مراسم از ۳۰ نفر از خانواده های شرکت توزیع نیروی برق که بتازگی صاحب فرزند شده اند، سه زوج جوان که اخیرا ازدواج کرده اند و فعالان عرصه نماز و امور فرهنگی و ۴۳ دانش آموز که به سن تکلیف رسیده اند تجلیل شد.

اجرای گروه سرود بین المللی طاها از دیگر برنامه های این مراسم بود.

جشن تکلیف فرزندان کارکنان شرکت توزیع نیروی برق استان قزوینجشن تکلیف فرزندان کارکنان شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا