اخبارحوزه ریاستمدیریت روابط عمومی و اطلاع رسانیمعاونت فرهنگ، آموزش و پژوهش

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، پرچمدار نماز برای نسل نو باشد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور با هدف همکاری در تولید آثار در زمینه نماز، با سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور، در روز شنبه یازدهم آذر ماه دیدار و گفتگو کرد.

این جلسه با حضور منصور سرگزی معاون فرهنگ آموزش و پژوهش و حامد صالحی مدیر روابط عمومی ستاد اقامه نماز و مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان برگزار شد.

سید احمد زرهانی با اشاره به فعالیت‌های مختلف کانون پرورش فکری در زمینه نماز، گفت: با توجه به پیشینه فعالیتها در کانون، می توانیم در پرتو همت عالی موجود، کار محتوایی برای نماز انجام داد.

وی افزود: آموزش مربیان کار خوبی است، اما به نحوی برنامه ریزی شود که در این مسیر تولید محتوای هنرمندانه و کودک پسند شامل کتاب، بازی، برنامه های تلویزیونی و … داشته باشیم.

زرهانی خاطرنشان کرد: تلفیق زبان سنتی با زبان مدرن و امروزی که نسل نو با آن مواجهه هستند ما را به هدف نزدیکتر می کند.

قائم مقام ستاد ذقامه نماز افزود: ستاد اقامه نماز از نظر محتوایی تامین است، اما تبدیل این محتوا به زبان کودک، نیازمند هنر هست که می توان با کمک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این مهم انجام شود.

وی با بیان اینکه در این مسیر مخاطب ما از پیش دبستان تا دبیرستان هستند و کانون می تواند پرچمدار نماز برای این نسل باشد، گفت: با توجه به شرایط سخت نسل نو و آسیب افکار آنان توسط بیگانان، با سرمایه گذاری مشترک می توانیم اندیشه مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ هویت اسلامی ایرانی را از این رهگذر امکان پذیر کنیم.

این مقام مسئول اظهار داشت: آمادگی داریم با هماهنگی مرکز تخصصی نماز و طلاب فاضل در تالیف کتاب با نگاهی تخصصی و کارآمد در زمینه ترویج نماز قدم برداریم.

حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، فعالیت در حوزه نماز را توفیق الهی عنوان کرد و گفت: اتفاقات و آسیب های اجتماعی از بی توجهی به نماز نشات می گیرد.

وی گفت: کانون آمادگی دارد طبق تفاهمنامه موجود در زمینه انیمیشن، کتاب، داستان، فیلم و … همکاری کند.

علامتی با تاکید بر اینکه نباید از آموزش مربیان غافل بود، افزود: یکی از تولیدات فاخر کانون انیمیشن بچه زرنگ هست که خوشبختانه اثرگذاری مطلوبی در بین نسل نو و کودکان داشته است.

وی تاکید کرد: نماز را باید با موضوعات مختلف تلفیق کنیم و با هنر نوین در بین نسل نو تبلیغ کنیم و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آمادگی همکاری در نشر کتاب با موضوع نماز را دارد.

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در پایان گفت: باید با همفکری متقابل با انیماتورهای کشور، انیمیشن های فاخر با موضوع نماز ویژه کودکان تولید کنیم.

در ادامه منصور سرگزی معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش ستاد اقامه نماز گفت: مرکز تخصصی نماز کتب و محصولات خوبی در حوزه نماز کودک و نوجوان دارد که می توانیم با همکاری کانون از این محتوا استفاده کنیم.

وی با اشاره به برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز در زنجان، افزود: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می تواند در تولیدات سی امین اجلاس سراسری نماز اثر گذار باشد.

حجت الاسلام عیسی خانی مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان زنجان گفت: با کمک نویسندگان و تهیه کنندگان کانون از کتاب “ماجرای کلاس پر حاشیه” می توانیم یک نمایشنامه عروسکی طراحی و به مناسبت اجلاس رونمایی کنیم.

وی افزود: در حال تبدیل برخی کتاب های کودک و نوجوان مرکز تخصصی نماز به کتاب های صوتی هستیم.

در پایان حامد صالحی مدیر روابط عمومی ستاد اقامه نماز، با اشاره به فعالیتهای حوزه روابط عمومی ویژه کودکان، گفت: قصه های شاپرک برنامه رادیویی هست که هر هفته شنبه ها با موضوع قصه گویی نماز و امام زمان(عج) از طریق سایت و شبکه های اجتماعی و رادیو های استانی بر روی آنتن می رود.

وی گفت: تیم رادیو نماز متشکل از گروهی از نوجوانان فعال از سراسر کشور در مراکز صدا و سیمای استان و رادیوی هستند که داوطلبانه در تولید برنامه های نماز با مدیریت روابط عمومی مشارکت دارند.

صالحی یادآور شد: آمادگی داریم با کمک تیم رادیو نماز، در تولیدات بیشتر نمازی کانون در حوزه کودکان و نوجوانان همکاری کنیم.

 

دیدار مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور با قائم مقام ستاد اقامه نماز دیدار مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور با قائم مقام ستاد اقامه نماز دیدار مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور با قائم مقام ستاد اقامه نماز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا