اخبارمرکزی

گفتگوی مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی با خبرنگار صدا و سیما

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، حجت الاسلام و المسلمین علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان روز یکشنبه سوم تیر ماه، در خصوص اهمیت مسجد با خبرنگار صدا و سیمای استان گفتگو کرد.

رودبارانی در این گفتگو ضمن تبریک فرا رسیدن عید سعید غدیر، اهمیت مسجد را در ۵ محور بیان کرد و گفت: در شروع اسلام، در کنار خانه خدا و بنای مسجد و در طول تاریخ اسلام از ابتدا، تمام برنامه های مهم و اساسی، متصل به مسجد بوده و خواهد بود.

وی افزود: همچنان که در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، تمام برنامه های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در مسجد، که یک کانون وسنگر مهم و اساسی بوده است، برنامه ریزی و عملیاتی می شد.

رودبارانی ادامه داد: در نهایت مسئله مسجد محور ظهور قرار خواهد داشت، آنچنان که مسجد کوفه مقر حکومت امام زمان (عج) و مسجد سهله نیز محل سکونت حضرت ولیعصر(عج) بوده است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی در این گفتگو، دومین اهمیت مسجد را، سازندگان مسجد بیان کرد و گفت:  در روایات گفته شده که اگر کسی به اندازه لانه کبوتر، مسجدی بسازد، خداوند متعال یک قصر بهشتی برای او بنا می کند.

این مقام مسئول، سومین اهمیت مسجد را، حافظان و خادمان مسجد دانست و اظهار کرد: طبق آیه ۱۲۵ سوره مبارکه بقره، خداوند به حضرت ابراهیم و اسماعیل امر می کند خانه مرا برای طواف کنندگان، معتکفین و نمازگزاران پاگیزه کنید و همچنین خداوند متعال حضرت مریم (س) را با عنوان خادمه خانه خود معرفی می کند.

رودبارانی افزود: چهارمین اهیمت مسجد، آبادگران مساجد هستند و طبق آیه ۱۸ سوره مبارکه توبه ۵ ویژگی دارند: ایمان به خدا، ایمان به قیامت، اقامه نماز، پرداخت زکات و نترسیدن از غیر خداوند از ویژگی های این افراد است.

وی در پایان این گفتگو، بهره برداران از مساجد، که همان مردم هستند را پنجمین اهیمت مسجد دانست و افزود: در کلام حضرت علی (ع) آمده است « کسانی که پی در پی به مسجد رفت و آمد دارند یکی از این هشت موهبت نصیب او خواهد شد»، که این موهبت ها شامل: برادر مومنی که در راه خدا به او فایده رساند، دانش مفیدی که او را به حق رهنمون می کند، آیت آشکاری که او را به کار آید، رحمتی که از حضرت حق انتظار داشته، می رسد، سخن حکمت آمیزی که او را از کارهای نکوهیده باز دارد، سخن هدایت اثری که او را به کارهای خیر راهنمایی کند، ترک گناه از بیم الهی، ترک گناه به خاطر شرم، خواهد بود.

وی در این گفتگو، خواستار پیگیری و رسیدگی جدی مسئولین به وضعیت مسجد امام خمینی (ره) در سه راهی خمین شهرستان اراک شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی با صدا و سیمای استان در خصوص اهمیت مسجد گفتگو کرد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا