اخبارخراسان رضوی

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی با مدیرعامل روزنامه خراسان دیدار کرد

مدیر عامل روزنامه خراسان: عمود دین داری و تربیت دینی در خانه، مدرسه و جامعه اقامه نماز است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، مدیر ستاد اقامه نماز استان در راستای ترویج و توسعه فرهنگ نماز، دوشنبه پنجم شهریور ماه با حضور در دفتر مدیر عامل روزنامه خراسان به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

در ابتدای این نشست حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی گزارشی از سیاست ها و برنامه های ستاد اقامه نماز کشور و استان را ارائه کرد و یادآور شد: روزنامه خراسان با قدمت و جایگاه درخشانی که دارد می تواند در گفتمان سازی معارف نماز و معرفی الگوهای موثر در ترویج این امر اثرگذار باشد. به خصوص مسائلی مثل اقامه نماز جماعت و اقامه نماز صبح نقش موثری داشته باشد.

وی ادامه داد: ستاد اقامه نماز استان در حوزه توانمندسازی طلاب، معلمین، مربیان و افزایش مهارت آنان و برپایی جلسات پرسش و پاسخ در مدارس با همکاری آموزش و پرورش فعالیت دارد.

سبحانی نیا افزود: همچنین از دیگر برنامه های ستاد اقامه نماز پیگیر تحقق برنامه های ابلاغ شده در حوزه نماز در تفاهم نامه های کشوری به استان و انجام برخی فعالیت های فرهنگی جهت فراهم شدن فضای معنوی در جامعه تلاش دارد.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان رضوی اضافه کرد: لذا ستاد اقامه نماز آمادگی دارد با همکاری و حمایت این رسانه که به صورت مکتوب و مجازی منتشر می شود در توسعه فرهنگ نماز توفیق بیشتری یابد.

در ادامه خوراکیان مدیرعامل روزنامه خراسان گزارشی از فعالیت های این مجموعه و رسانه های وابسته ارائه کرد و گفت: با توجه به فضا و ادبیات رسانه آمادگی داریم هرآنچه که می توانیم در امر توسعه و ترویج فرهنگ نماز را به مخاطبین ارائه و نشر دهیم.

وی ادامه داد: در این امر اعتقاد داریم عمود دین داری و تربیت دینی در خانه، مدرسه و جامعه اقامه نماز است که اگر این امر محقق شود ارزش های دیگری را نیر به همراه خواهد داشت.

خوراکیان بیان کرد: لازم است تعامل برای محتواها و دیگر امورات مرتبط به توسعه و ترویج فرهنگ نماز فراهم گردد تا منتشر شود. به عنوان مثال بیست و نه پیام مقام معظم رهبری به اجلاس سراسری نماز را می شود با حضور جمعی از اندیشمندان، نخبگان در حوزه فرهنگ و دین مورد تعامل قرار گرفته و ایده ها نو و شیوه های موثر استخراج شود تا ستاد اقامه نماز و مراکز فرهنگی و رسانه ای از آن در این امر بهره گیرند.

در پایان مقرر شد این ارتباط تقویت شده و کار نشر معارف نماز و زمینه سازی برای اقامه نماز صبح و تحکیم این امر در خانواده ها پیگیری شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا