اخبارچهارمحال و بختیاری

نهادینه شدن نماز در جامعه رافع بسیاری از مشکلات است

مدیر ستاد اقامه نماز چهارمحال و بختیاری: اگر نماز به معنای واقعی در جامعه ایرانی نهادینه شود، قطعاً بسیاری از مسائل و مشکلات در جامعه به خودی خود رفع خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری، حجت الاسلام و المسلمین محمد کریمی مدیر ستاد اقامه نماز استان، روز شنبه، بیست و پنجم آذرماه، در گفتگو با روابط عمومی ستاد گفت: اجلاس های نماز در چهارمحال و بختیاری با موضوع نماز و نسل نو با رویکرد خانواده، مدرسه و دانشگاه از دوازدهم آذرماه تا دوازدهم دی‌ماه به مدت یک ماه در استان برگزار می‌شود.

وی افزود: در کنار اجلاسیه‌های نماز، گفتمان‌ های تخصصی نماز و مهدویت با حضور اساتید مرکز نماز برگزار خواهد شد.

مدیر ستاد اقامه نماز چهارمحال و بختیاری ادامه داد: راهکار ها و چالش‌ های اقامه نماز و مشکلاتی که در این خصوص چه در مدارس و چه در مساجد و دانشگاه‌ ها وجود دارد در حال بررسی است.

حجت الاسلام کریمی خاطرنشان کرد: برگزاری اجلاسیه نماز نیازمند همکاری همه دستگاه‌های اجرایی است، اگر نماز به معنای واقعی در جامعه ایرانی نهادینه شود، قطعاً بسیاری از مسائل و مشکلات در جامعه به خودی خود رفع خواهد شد.

وی اضافه کرد: بهترین و کارآمدترین برنامه‌ ها که در حال حاضر در آموزش و پرورش در حال اجرا است، نشست‌ های چهره به چهره و تخصصی حول محور نماز با اساتید تخصصی نماز و مهدویت است که به خوبی در حال برگزاری است.

حجت الاسلام کریمی بیان کرد: برای گسترش این نشست‌ های تخصصی نیاز به مساعدت دستگاه‌ های فرهنگی و اعتباری در چهارمحال و بختیاری داریم چراکه محدود برگزار کردن دوره‌ ها نتیجه مورد توجه را حاصل نمی‌کند.

مدیر ستاد اقامه نماز چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: مرحله دوم اجلاس نماز تجلیل از خادمان نماز است، کسانی که هر کدام به نحوی برای اقامه نماز در چهارمحال و بختیاری تلاش می‌کنند.

وی تصریح کرد: همچنین در کنار اجلاس نماز دوره‌ های آموزش مربوط به مدیران دستگاه‌های اجرایی، ائمه جماعات، معلمان مدارس سوم ابتدایی، طرح مبین ویژه معلمان و مدیران، طرح محراب ویژه ائمه جماعات و… جز برنامه‌ هایی است که در حال اجرا است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان یادآور شد: استفاده از ابزار به روز در فضای مجازی موضوع مهمی است که باید مد نظر قرار گیرد، برای اشاعه فرهنگ نورانی و مقدس نماز در جامعه باید از این فضا و هوش مصنوعی باید استفاده کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین محمد کریمی ادامه داد: جشنواره نوگلان مؤذن برای کودکان ۵ تا ۱۳ سال جهت اشاعه فرهنگ اذان در دستور کار است و تا دهه فجر ۲۲ مؤذن برتر به شبکه پویا کشور و شبکه استانی معرفی خواهند شد.

کریمی عنوان کرد: مجمع خیرین مسجدساز تاکنون برای ترمیم ۳۰ مسجد در چهارمحال و بختیاری مساعدت کردند و یک مسجد نیز به صورت کامل در شهرستان خانمیرزا توسط خیران احداث شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا