اخبارچهارمحال و بختیاری

دومین جلسه شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری برگزار شد

استاندار چهارمحال‌وبختیاری با اشاره به نقش و جایگاه آموزش و پرورش و نهادهای آموزشی به عنوان پایگاه اصلی ترویج مشارکت عمومی، گفت: معلمان مروج حضور حداکثری مردم در انتخابات چهاردهمین دوره رییس جمهوری باشند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان چهارمحال‌و‌بختیاری، دومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان، روز سه شنبه، بیست و نهم خردادماه، با حضور حجت السلام و المسلمین محمد کریمی مدیر ستاد اقامه نماز استان، غلام علی حیدری استاندار، مدیرکل آموزش و پرورش استان و دیگر اعضای شورا در محل سالن جلسات شهید مردانی استانداری برگزار شد.

در ابتدای جلسه غلامعلی حیدری در جلسه شورای آموزش و پرورش استان افزود: در انتخابات رییس‌جمهوری با استفاده از ظرفیت قرارگاه‌ها و جهاد تببین و ظرفیت‌های آموزش و پرورش در راستای افزایش مشارکت عمومی اقدام شود.

وی اظهار داشت: ترویج اصول و ارزش‌های مردم‌سالاری، تربیت حس مسئولیت‌پذیری در میان دانش‌آموزان و خانواده‌ها مورد توجه است و معلمان و مدیران مدارس نقش کلیدی در خصوص افزایش مشارکت دارند.

به گفته وی، از ظرفیت فرهنگیان و دانش‌آموزان استفاده شود تا با تمام توان پای صندوق‌های رای حاضر شوند و انتخاباتی سالم، شفاف و پرشور برگزار شود.

حیدری افزود: دشمن به انتخابات رییس جمهور چشم دوخته است و اما باید با حضور پر شور در این انتخابات، حماسه‌ای باشکوه رقم بزنیم.

وی اظهار داشت: مردم با حضور پرشور و آگاهانه پای صندوق‌های رای یک حماسه تاریخی رقم خواهند زد.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به مشارکت بالای ۵۰ درصدی مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: در این دور از انتخابات نیز چهار راهبرد اصلی از جمله رقابت، سلامت، امنیت و مشارکت مد نظر است تا انتخابات سالم و پرشور برگزار شود.

وی با اشاره به دستاوردهای دولت سیزدهم در سطح استان، ملی و بین‌المللی گفت: تبیین فعالیت‌ها و دستاوردهای دولت باید باعث وحدت، همدلی و انسجام در بین مردم شود.

حیدری افزود: در دولت سیزدهم روابط بین‌المللی و اقتصادی کشور افزایش پیدا کرد و ایران در سازمان اقتصادی جایگاه و حضور پیدا کرد.

غلامعلی حیدری خاطرنشان کرد: امر اقامه نماز باید در مدارس استان به صورت جدی و ویژه دنبال شود و از ظرفیت های ستاد اقامه نماز جهت ترویج اقامه نماز در مدارس استفاد شود.

تصویب هفت هزار میلیارد ریال در سفر دوم برای زیرساخت‌های آموزشی

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: در دورم دوم سفر رییس‌جمهور به استان هفت هزار میلیارد ریال (۷۰۰میلیارد تومان) اعتبار برای توسعه زیرساخت‌های آموزشی استان تصویب شد.

وی گفت: تخصیص این میزان اعتبار در طول سال‌های گذشته علاوه بر اعتبارات ملی، استانی و خیری بی‌سابقه بوده است و با تخصیص اعتبارات سفر، گام‌های موثری برای برقراری عدالت آموزشی برداشته شد.

حیدری افزود: در این مدت ۱۲۱ فضای ورزشی جدید در مدارس استان و همچنین ۹۰زمین چمن مصنوعی احداث شد.

وی به اجرای موفق طرح رتبه بندی معلمان در این دوات بعد از یک دهه اشاره کرد و گفت: رفع مشکلات اقتصادی، معیشتی اقشار مختلف مردم به خصوص فرهنگیان در این دولت توجه ویژه شد.

در ادامه افشین امیریان مدیرکل آموزش پرورش استان در خصوص غنی‌سازی تابستان دانش‌آموزان اظهار کرد: شعار اوقات فراغت امسال «تربیت بدون توقف» است، مدارس تعطیل است اما تعلیم و تربیت تعطیل نخواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش افزود: ۸۷۰ پایگاه اوقات فراغت برای غنی‌سازی تابستان دانش‌آموزان در حوزه‌های ورزشی، مهارت‌آموزی، فرهنگی و هنری و برگزاری کلاس‌های علمی و قرآنی وجود دارد.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های خوبی برای بهره‌مندی دانش‌آموزان از تابستان صورت گرفته است، گفت: مراکز مختلفی در برگزاری این کلاس‌ها دخیل هستند. و دانش‌آموزان می‌توانند از طریق سامانه mymedu یا به صورت حضوری در این کلاس‌ها ثبت نام کنند.

امیریان ادامه داد: با هم‌افزایی همه دستگاه‌های تربیتی از جمله کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان، انجمن اسلامی، ورزش و جوانان و ستاد اقامه نماز با همکاری آموزش و پرورش تابستان خوبی برای دانش‌آموزان رقم خواهد خورد.

در ادامه جلسه حجت السلام و المسلمین محمد کریمی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن تاکید بر تقویت نماز در مدارس گفت: ستاد اقامه نماز استان این آمادگی و ظرفیت را دارد که با اعزام اساتید از مرکز تخصصی نماز کشور به کانون های اوقات فراغت، دوره های تخصصی نماز و مهدویت را برگزار کند.

مدیر ستاد اقامه نماز چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: مدیران و مربیان آموزش و پرورش باید تمام تلاش خود انجام دهند که نماز جماعت در مدارس با حضور حداکثری دانش آموزان اقامه شود.

منبع: خبرگزاری ایرنا

دومین جلسه شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری برگزار شد

دومین جلسه شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا