اخبارلرستان

نشست بررسی وضعیت اقامه نماز مدارس علوم و معارف اسلامی لرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، نشست بررسی وضعیت اقامه نماز مدارس علوم و معارف اسلامی استان با حضور حجت الاسلام و المسلمین چراغی، مدیر کل آموزش و پرورش استان و دیگر اعضا در تاریخ چهارم دی برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان لرستان در نشست بررسی وضعیت اقامه نماز مدارس علوم و معارف اسلامی اظهار داشت: ذیل وظیفه تربیتی برنامه فراگیر پرورشی و فرهنگی مدارس و فعالیت هایی که مدیران مدارس آن را دنبال می کنند موضوع اقامه نماز در مدارس است و این فعالیت ارزشمند الزامات و مقدماتی دارد که مدیران  برای اقامه نماز در مدارس این موارد را باید فراهم کنند.

وی گفت: زنگ نماز در برنامه درسی دانش آموزان یکی از تکالیف برنامه مدرسه است و  بر این اساس از مدیران مدارس خواسته شده اطلاعات اقامه نماز را به ستاد اقامه نماز و آموزش و پرورش استان اعلام کنند.

چراغی تصریح کرد: همان‌طور که لازم است با حمایت‌های مالی و ایجاد امکانات و فضای لازم به برگزاری نماز جماعت توجه ویژه شود و  باید نسبت به تبیین اهمیت نماز جماعت و تأکید آموزه‌های دینی بر امر نماز هم توجه شود و از آن غفلت نشود و باید مدیران و معلمان در مدارس در نماز جماعت شرکت کنند و در کنار دانش‌آموزان نماز بخوانند تا دانش‌آموزان هم ترغیب شوند.

برگزاری نشستی برای بررسی وضعیت اقامه نماز مدارس علوم و معارف اسلامی استان برگزاری نشستی برای بررسی وضعیت اقامه نماز مدارس علوم و معارف اسلامی استان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا