اخبارکهگیلویه و بویراحمد

پیش اجلاسیه نماز در شهرستان چرام برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه وبویر احمد، پیش اجلاسیه اجلاس سراسری نماز با حضور امام جمعه،فرماندار، روحانیون، مسئولین شهرستان، مدیران مدارس، دانش آموزان و دانشجویان،چهار شنبه بیست ونهم آذر ماه در سالن سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان چرام برگزار شد.

در این اجلاس حجت الاسلام سید نوراله افشار امام جمعه چرام گفت: در بحث نماز عناصر مختلفی تأثیرگذار است که مهم‌ترین بخش در این امر امامت جماعت است، چراکه در وهله اول باید نماز با جماعت اقامه شود و نشان دهد که حرکت عبادی در دین ما حرکت جمعی است و این حرکت پیام‌های بسیاری از جمله اتحاد، انسجام، یکپارچگی و اخلاص را به نمایش می‌گذارد.

 امام جمعه چرام در امر اقامه نماز نیز به اهمیت حضور قلب اشاره کرد و افزود: توجه، حضور قلب و تمرکز حواس در نماز روح‌بخش و راهکار کسب این تمرکز و حضور قلب، توجه به معنای نماز است.

 افشار تصریح کرد: این اجلاس که یکی از نشست‌های مهم برای شهرستان است، قطعاً با هدف رونق یافتن نماز در مدارس صورت گرفته است. به‌رغم پوشش نمازهای جماعت مدارس توسط ائمه جماعات، باز هم در شهرستان با کمبود پیش‌نماز مواجه بوده و نمی‌توانیم پاسخگوی تمامی مدارس باشیم.

 وی یادآور شد: در همین راستا است که توصیه می‌شود والدین فرزندان خود را به تحصیل در حوزه علمیه تشویق کنند تا علاوه بر داشتن یادگاران صالح، فرزندان آنان بتوانند در بسیاری از امور شهرستان همکاری داشته باشند.

گفتنی است این اجلاس به همت اداره آموزش و پرورش و ستاد اقامه نماز شهرستان چرام برگزار شد.

 

پیش اجلاسیه نماز در شهرستان چرام

پیش اجلاسیه نماز در شهرستان چرامپیش اجلاسیه نماز در شهرستان چرامپیش اجلاسیه نماز در شهرستان چرام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا