لرستان

مراسم جشن تکلیف فرزندان کارکنان بانک سپه استان لرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان لرستان، مراسم جشن تکلیف فرزندان کارکنان بانک سپه استان با حضور حجت الاسلام والمسلمین چراغی و فرزندان کارکنان این مجموعه در تاریخ پنجم آبان ماه برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان لرستان در مراسم جشن تکلیف فرزندان کارکنان بانک سپه اظهار داشت: به تکلیف رسیدن، یک عید است، زیرا از نظر عقلی و جسمی دختران و پسران به حدی رسیده اند که خداوند به آنان دستور می دهد و آنها نیز خوشحالندکه خواسته ها و دستورهای او را اطاعت کنند و بنده شایسته او به حساب آیند.

وی گفت: برای آشنایی بیشتر دانش آموزان نسبت به سن تکلیف پدران ، مادران ، اولیا و مربیان مهمترین نقش را بر عهده دارند و علم نیز به معنای دانستن احکام خداست به این معنا کسی که حکم خدا را نداند، تکلیفی هم ندارد و عقل یعنی نیروی شناخت خوب و بد که در انسان است. کسی که دیوانه و سفیه باشد، تکلیف هم ندارد.

چراغی تصریح کرد: فلسفه اصلی برگزاری جشن تکلیف این است که فرد به لحاظ رشد عقلانیت به‌ حدی می‌رسد که خوب و بد برای او قابل تشخیص است و به همین سبب اعمال او دارای حساب و کتاب است و در این مرحله، انسان به لحاظ عقلی به رشد کامل رسیده است.

برگزاری مراسم جشن تکلیف فرزندان کارکنان بانک سپه استان لرستانبرگزاری مراسم جشن تکلیف فرزندان کارکنان بانک سپه استان لرستان

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا