اخبارقم

تجلیل استاندار قم از مدرسه برگزیده نمازی

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، آیین تجلیل از مدرسه برگزیده نمازی استان ظهر دوشنبه نهم بهمن ماه، با حضور مدیر ستاد اقامه نماز، مدیرکل برنامه ریزی، نوسازی و تحول اداری استانداری و رئیس آموزش و پرورش ناحیه برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز قم در این آیین ضمن قدردانی از مدیر مدرسه در ترویج و توسعه فرهنگ نماز در بین دانش آموزان گفت: تلاش در ترویج فرهنگ نماز تلاش در راه رضایت معبود است.

وی با بیان چرایی اولویت نماز نسبت به دیگر واجبات گفت: همانطور که در حدیثی از پیامبر اکرم(ص) نقل شده است: “إِنْ قُبِلَتْ قُبِلَ مَا سِوَاهَا وَ إِنْ رُدَّتْ رُدَّ مَا سِوَاهَا” در آموزه های دینی ما هیچ عملی مهمتر از نماز نیست.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب پور در ادامه با اشاره به آیه چهل و پنجم سوره مبارکه عنکبوت نماز را عامل هدایت دانست و افزود: نماز، کاهنده سرعت بشر در پیشروی به سوی کاهلی ها است.

همچنین در پاسخ به شبهه ” چرا کسانی که نماز می خوانند نیز گناه می کنند؟” گفت: نماز همچون چراغ راهنمایی است و انسان را به راه راست هدایت می کند پس اگر نمی توانیم بهره لازم را از آن ببریم کاهلی از سوی ما است.

وی در ادامه نماز، اطاعت از رهبری و حجاب و عفاف را از جمله اهم وصایای شهدا عنوان کرد و گفت: ارتباط عالی شهدا با خداوند متعال سبب کسب بهترین رزق شده است.

در پایان با اهداء لوحی از جانب استاندار از خادمین، فعالین و دانش آموز نمازی مدرسه دخترانه شهید فاتحی تجلیل شد.

متن لوح استاندار به شرح ذیل است:

تجلیل استاندار قم از مدرسه برگزیده نمازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا