اخبارگلستان

شهروندان اهل سنت کلاله نماز طلب باران خواندند

شمار زیادی از مردم اهل سنت کلاله واقع در شرق استان گلستان به دنبال کم‌بارشی و خشکسالی‌های اخیر با حضور در عیدگاه روستای «دهنه» در حومه این شهر نماز طلب باران را به امامت آخوند «محمد احمدی» امام جمعه اهل سنت این شهرستان اقامه کردند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گلستان، در این آیین که صبح روز سه‌شنبه بیست و چهارم مرداد ماه برگزار شد، نمازگزاران دست به دعا از خدا خواستند با لطف و رحمت خود این دیار را از نعمت باران برخوردار کند.

آخوند محمد احمدی در این آیین مردم را به صرفه جویی و استفاده بهینه آب سفارش کرد و گفت: در شرایط کنونی که با کمبود منابع آبی مواجه هستیم باید از اسراف این نعمت به طور جدی پرهیز شود.

وی با تاکید برتلاش مردم و مسوولان برای حل مشکل کم آبی کلاله، خاطرنشان کرد: در ماه محرم نماز طلب باران را اقامه می‌کنیم و امیدواریم شاهد نزول بارش رحمت الهی باشیم.

امام جمعه اهل سنت کلاله با توصیه مردم به تقوا، گناه را یکی از موانع نزول باران دانست و ادامه داد: با استغفار از گناهان و با دعا به درگاه خداوند از حضرت حق می‌خواهیم که باران رحمت را بر ما بباراند ضمن اینکه دعا و استغفار فرمان خدا به بندگان خویش در زمین است و انسان باید هر آنچه که نیاز دارد از خداوند بخواهد تا درهای برکت و روزی به سوی او گشوده شود.

به گزارش ایرنا، کمبود بارش‌های جوی و بروز خشکسالی‌های پی در پی، دغدغه و نگرانی مردم و مسوولان را برای آینده کشاورزی و صنایع برانگیخته است به همین علت امروز زن، مرد و کهنسال و کودک این دیار با لبیک به دعوت علمای شهر در صفوف به هم پیوسته نماز باران شرکت کرده و در کنار فرزندانشان دست به دعا بلند نمودند تا خداوند متعال با فرستادن ابرهای باران‏ زا، رحمت‌ خویش را بر سر مردم بگستراند.

نماز باران (استسقاء) از جمله نمازهای مستحبی است که در طلب باران و به هنگام خشکسالی و کم شدن سفره‌های آبی خوانده می شود، در روایات آمده کیفیت نماز باران همچون نماز عید قربان و عید فطر است و می‌توان آن را به جماعت و فرادا اقامه کرد.

شهرستان کلاله با افزون بر ۱۳۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.

شهروندان اهل سنت کلاله نماز طلب باران خواندند

منبع: خبرگزاری ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا