کردستان

اجلاسیه شهرستانی نماز و تقدیر از فعالان حوزه قرآن و عترت در شهرستان مریوان برگزار شد

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان: نماز نشان دهنده قدرت مسلمین و مقدمه وحدت و همدلی آنان است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، روز شنبه هشتم بهمن ماه ۱۴۰۱، با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان و در راستای برگزاری اجلاسیه های سراسری، اجلاسیه شهرستانی نماز و تقدیر از فعالان حوزه قرآن و عترت در شهرستان مریوان برگزار شد.

هاشم ناظمی جلال مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در این اجلاسیه ضمن ابراز خرسندی از حضور در شهرستان مریوان، از این همایش به عنوان همایش معنوی نام برد و با اشاره به پیام رهبری عظیم انقلاب به اجلاسیه نماز، گفت: بر اساس فرمایشات رهبری، هر تلاش فکری و عملی برای نشان دادن ارزش نماز و جایگاه و اهمیت این وظیفه الهی، کاری برای آرامش انسان ها است.

وی با بیان اینکه یکی از عبادت های اصلی نماز که دارای ابعاد گوناگونی است، ویژگی های مختلف عبادت را برشمرد و خاطرنشان کرد: عبادت باید آگاهانه، عاشقانه، خالصانه، خاشعانه و مخفیانه باشد.

ناظمی جلال در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آیه ۴۵ سوره عنکبوت، آثارِ نماز جماعت را یادآور شد و گفت: آثار معنوی، اجتماعی، سیاسی و اخلاقی تربیتی از برکات نماز جماعت است.

ناظمی جلال در پایان، نماز را نشان دهنده قدرت مسلمین و مقدمه وحدت و همدلی مسلمانان برشمرد و افزود: امتیازات موهوم برتری نژادی و کینه و نفرت با نماز جماعت از بین می رود

همچنین در این اجلاسیه، ماموستا شیرزادی؛ امام جمعه شهرستان مریوان ضمن ابراز شادمانی از حضور در جمع فرهنگیان و دانش آموزان در ابتدا فرا رسیدن ماه رجب و شعبان را تبریک و به اهمیت ماه شعبان از دیدگاه نبی مکرم‌اسلام پرداخت.

ماموستا شیرزادی سربلندی تمامی انسان ها را منوط به پیروی از قرآن دانست و به اهمیت نقش زنان و مادران از دیدگاه اسلام اشاره کرد و افزود: نقش الگویی والدین در آشنایی فرزندان با فضای مسجد و نماز جماعت امری انکار ناپذیر است که می بایست خانواده ها به این مهم بیش از پیش اهمیت دهند. وی با اشاره به اهمیت حضور نوجوانان در مساجد از پدران و مادران خواست مقدمات حضور فرزاندشان در نماز جماعت را فراهم کنند چرا که نجات جامعه در گرو حضور نوجوانان و جوانان در مسجد و شرکت در نماز جماعت است‌.

در ابتدای این اجلاسیه، توفیق محمدی سرپرست آموزش و پرورش شهرستان، به نامگذاری اجلاسیه نماز با محوریت طرح محراب اشاره و برکات آیه نهم سوره مبارکه کهف را یادآور شد و گفت: اصحاب کهف در دعای خویش از خداوند متعال خواستند که ما را از رحمت خود بی نصیب و بی بهره نگردان و در امری که‌ به‌ ما واگذار کرده ای رشد و تعالی قرار بده

وی همچنین به مصداق عینی رشد اشاره و خاطر نشان‌کرد: رشد آن‌چیزی است که دست یابی به حقیقت نام گذاری شده و منشا آن قدرت لا یزال الهی است.

این مقام‌ مسئول در آموزش و پرورش مریوان خاطر نشان‌کرد: ما انسان‌ها می بایست بر آن‌ حقیقتی که از جانب خداوند به ما ارزانی شده، استقامت داشته باشیم و حرکت در مسیر درست آن‌ مفهومی است که نماز جماعت به ما یادآوری می کند.

گفتنی است در این اجلاسیه ضمن اجرای برنامه های فرهنگی، از دانش آموزان برتر در زمینه های مختلف قرآنی تجلیل به عمل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا