آذربایجان شرقیاخبار

جلسه شورای اقامه نماز اداره کل ثبت احوال آذربایجان شرقی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای اقامه نماز اداره کل ثبت احوال استان با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر استان، ایمانی مدیر کل اداره ثبت احوال استان و سایر اعضای شورا اقامه نماز، روز چهارشنبه چهارم بهمن ماه برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی ضمن تبریک ایام ولادت حضرت علی علیه السلام، با اشاره به عبادت های ایشان، گفت: میزان اعمال در قیامت اعمال حضرت علی علیه السلام است، امیرالمومنین وقتی مشغول نماز می شود تیر از پای ایشان در می آورند، و یا دقت ایشان به نماز اول وقت در وسط جنگ، اهمیت این فریضه عظیم را می رساند.

وی با تاکید بر اینکه باید نماز یکی از معیارهای ترقی مدیریتی باشد، افزود: اگر نماز امر حاکمیتی است، پس در ارزیابی کارمندان نیز باید نماز لحاظ شود و در انتخاب مسئولیت و ارتقای سمت افراد کم توجه به نماز به سمت های بالاتری مثل معاونت صحیح نمی باشد.

وی با بیان برکات نماز در محیط اداری تصریح کرد: تاثیر نماز در بهره وری کارمندان نقش موثری دارد، که موجب دوری از فساد، کم کاری و عدم مسئولیت پذیری می شود.

ایمانی ضمن تبریک ایام ولادت امام علی علیه السلام که اسوه ایثار و شجاعت و اخلاص بود، با بیان گزارشی از وظایف اداره ثبت احوال، گفت: ثبت هویت افراد، صدور شناسنامه، کارت ملی و انتشار امار و داده های جمعیتی از جمله وظایف اداره ثبت احوال می باشد، در مراکز ثبت احوال استان نمازجماعت برگزار می شود و محیط مناسب در تمامی مرکز ثبت احوال استان جهت نماز خواندن وجود دارد. و به تمامی ادارات و همکاران بیست دقیقه حضور برای خواندن نماز ابلاغ شده است.

حسینی دبیر نماز اداره با بیان گزارشی در پنجمین جلسه شورای اقامه نماز اداره، گفت: تمامی برنامه های بومی سازی شده در این سازمان انجام گرفته و نمازهای جماعت ما با حضور مدیر و معاونین و اکثریت همکاران برگزار می شود، از ظرفیت فضای مجازی نیز در این سازمان در موضوعات نماز و مهدویت استفاده می گردد، برای فرزندان کارکنان جشن تکلیف برگزار گردید و عدم تداخل جلسه با وقت نماز در این اداره مراعات می شود، و در بین الصلاتین هر هفته سه روز با موضوعات تفسیر و نهج البلاغه و صحیفه سجادیه توسط امام جماعت مطالبی ارایه می شود.

وی ادامه داد: ارزیابی تمامی نمازخانه ها انجام می گیرد و در دفتر بازرسی ثبت شده و برای رفع مشکلات نمازخانه ها اقدامات لازم صورت گرفته است و تجلیل از فعالان نماز نیز امروز در این جلسه انجام خواهد شد.

در پایان از فعالان نمازی تجلیل شد.

جلسه شورای اقامه نماز ثبت احوالجلسه شورای اقامه نماز ثبت احوالجلسه شورای اقامه نماز ثبت احوالجلسه شورای اقامه نماز ثبت احوال

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا