آذربایجان شرقیاخبار

نشست تبیینی و توانمند سازی ائمه جماعات آذربایجان شرقی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، جلسه تبینی و توانمند سازی ائمه جماعات ادارات، سازمانها و نهادها با همکاری سازمان تبلیغات استان با حضور حجت الاسلام مسعود عالی روز سه شنبه یازدهم بهمن ماه در سالن همایشات تبلیغات اسلامی برگزار شد.

حجت الاسلام عالی با بیان اینکه اگر چیزی بالاتر و مهمتر از جهاد تبین بود یقینا مقام معظم رهبری به آن تاکید می کرد، گفت: در این زمان نباید جهاد تبین به حمل اولی باشد، که فقط در نوشته ها و گفتار باشد، بلکه باید به حمل شایع صناعی باشد.

وی با بیان اینکه اولین شاخصه جهاد تبین آگاهی است، گفت: باید اول اطلاعات خود را بروز کنیم، و آگاهانه تبین کنیم.

وی در ادامه عمل به موقع و بهنگام را دومین شاخصه جهاد تبین دانسته و افزود: باید فرصت را از دست ندهیم امروز فردا نکنیم، چرا که دشمنان اسلام متحد شبانه روز بر علیه اسلام و ارزشها کار میکنند.

وی غیرت دینی را سومین شاخصه جهاد تبین مطرح کرده و افزود: به واجبات و محرمات شرع حساس باشیم، بی تفاوت نباشیم. مانند حضرت امام (ره) در جواب حکمی زاده که اول مسلمان بود بعد مرتد شد و کتاب اسرار هزار ساله را نوشت، درس خارجش را تعطیل کرد و کتاب کشف الاسرار نوشت. و بزرگان دیگری همچون شهید بهشتی، شهید موسی صدر و شهید مطهری که در این زمینه فعالیت های چشم گیری داشتند.

وی با بیان اینکه مفاهیم دینی را باید با بهره گیری از ابزارها و امکانات موجود، جذاب و هنرمندانه به مخاطبان برسانیم، افزود: کارآمدی نظام اسلامی و ناکار آمدی طاغوت باید برای جوانان و نسل امروز بیان شود، پیشرفت ها و دست آوردها گفته شود.

وی خاطر نشان کرد غرب درصدد ارزش نشان دادن، ارزش های پوچ و شیطانی خود برای جوانان ماست، که وظیفه ما نقد غرب و برنامه های آنهاست تا فریب خوردگان، چهره واقعی غرب را بشناسند.

نشست تبیینی ائمه جماعات آذربایجان شرقینشست تبیینی ائمه جماعات آذربایجان شرقینشست تبیینی ائمه جماعات آذربایجان شرقی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا