اخباراصفهان

نشست تخصصی روحانیون و هیئت امناء مساجد شهرستان جرقویه

استاد مرکز تخصصی نماز: فعالیت های مساجد را با سلیقه و مورد پسند نسل جدید در چهار چوب اسلامی با برنامه های متنوع اجرا نمایید.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، نشست روحانیون و هیئت امناء مساجد شهرستان جرقویه در دو بخش جرقویه علیا و جرقویه سفلی پیرامون ترویج امر نماز و رفع شبهات در بیست و پنجمین روز از مهرماه با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین علی کاظمی استاد مرکز تخصصی نماز قم بعد از نماز مغرب و عشاء در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

استاد مرکز تخصصی نماز قم بیان کرد: حضور ائمه جماعات مساجد قبل از اقامه نماز در جمع حاضرین در مساجد و رفع شبهات و پاسخ به سوالات دینی یکی از وظایف اصلی روحانیون می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین کاظمی بیان داشت: دشمن در حال برنامه ریزی است تا جوانان و جامعه را به سمت نابودی بکشد و این وظیفه شما ائمه جماعات است که از این دسیسه دشمن جلو گیری کنید.

وی ضمن تاکید بر انس گرفتن با کودکان، نوجوانان و جوانان اظهار داشت: جذب به سمت مساجد و حفظ این سنگر الهی و رونق بخشیدن به این امر از وظایف تمامی شما عزیزان می باشد و هیئت امنا باید با روحانیون مساجد در این زمینه همکاری کنند.

استاد مرکز تخصصی نماز به فعالیت هایی که باید در مساجد اتفاق افتد اشاره داشت و گفت: باتوجه به وضعیت کنونی جامعه فعالیت های مساجد را با سلیقه و مورد پسند نسل جدید در چهار چوب اسلامی با برنامه های متنوع اجرا نمایید و با این امر نسل جدید را به مساجد فرا بخوانید.

حجت الاسلام والمسلمین کاظمی اظهار داشت: دعوت به نماز اول وقت جزء وظایف هیئت امناء مساجد است و باید با اخلاق نیکو و پسندیده این امر را اجرا نمایید و از طرف دیگر روحانیون نیز باتوجه به مشکلات پیش آمده در جامعه برنامه ریزی کنند و با رفع شبهات مردم و نسل جدید و با روی نیکو و کلامی دل نشین، جامعه را به سمت دین و دیانت راهنمایی کنند.

در ادامه روحانیون و هیئت امناء حاضر در جلسه نقطه نظرات خود را بیان کردند و به بررسی نقاط ضعف و قوت در مسیر دعوت نسل جدید به مساجد پرداختند.

روحانیون و هیئت امناء مساجد شهرستان جرقویه اصفهان

روحانیون و هیئت امناء مساجد شهرستان جرقویه اصفهان

روحانیون و هیئت امناء مساجد شهرستان جرقویه اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا