اخبارخراسان رضوی

گردهمایی روحانیون و ائمه جماعات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، جلسه روحانیون و ائمه جماعات جمعیت هلال احمر با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان و مدرس مرکز تخصصی نماز مشهد سه شنبه نوزدهم تیرماه برگزار شد.

این نشست که با ‏حضور مسئولین فرهنگی هلال احمر تشکیل شده بود، حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز استان مباحثی را مطرح و یادآور شد: محرم فرصتی ‏است برای بیان باور ها و تکالیف دینی بخصوص برای نسل نو که با عشق و علاقه در اجتماعات حضور دارند یکی از مطالب ‏مهم نماز و معارف آن است و می توان از سوژه های کاروان عاشورا یاد و بر آن تاکید کرد مانند محور بودن مسجد و نماز که ‏پایگاه تبلیغ و برنامه امام حسین (ع) بود.

وی ادامه داد: در این قیام امام توجه به نماز جماعت و اول وقت داشت که در مسیر حرکت حجاج بن مسروق عهده دار اذان نماز بود و سخنرانی های حضرت برای یاران خویش پس از اقامه نماز انجام میگرفت ‏و اوج این نیایش به درگاه حضرت حق در روز عاشوراست که میبینیم حضرت در روز عاشورا در آن غوغای جنگ اقامه نماز ‏می کند و یارانی از امام برای اقامه نماز به شهادت می رسند و با اقامه کردن نماز حرف های نانوشته و ناگفته ای را برای آینده ‏تاریخ به یادگار می گذارد. ‏

مدرس مرکز تخصصی نماز مشهد در ادامه گفت: ما در ارتباط با مخاطب بخصوص نسل نو و تربیت آن نباید ‏عجله کنیم زیرا تربیت انفجار و انقلابی است بلکه مانند کاشت درختی است تا رسیدن به ثمر دهی باید باغبان پیر شود تا نتیجه ‏بگیرد لذا در تبلیغ و تدریس باید هدف گذاری کرد به تدریج با آموزش، تعامل و تبلیغ مخاطب خود را به یک منظومه فکری ‏درست برسانیم.

سبحانی نیا افزود: به شرط اینکه خود نیز براساس پایه دینی و عقلی از یک منظومه فکری دینی و اجتماعی برخوردار باشیم زیرا ‏ارتباط و بیان مطالب علمی و دینی به صورت پراکنده منجر به پدید آمدن انسانی دارای اندیشه منظم نخواهد بود و فکر منسجم ‏نخواهد داشت و استحکام اندیشه به وجود نخواهد آمد.

در ادامه بحث مدیر ستاد اقامه نماز استان به ضرورت شناخت ویژگی های نسل نو و راه های تعامل با آنان بیان داشت و اظهار کرد: برای حفاظت از یک ‏مجموعه و گروه که در جمع آنان قرار داریم حفط اعتبار و امامت جامعه از نظر فکری و داشتن افرادی با اطلاعات بیشتر در ‏جمع آنان علاوه بر حضور خود شما بسیار مهم است زیرا یک آموزش و تربیت رسمی داریم و یک ارتباط دوستی و غیر مستقیم ‏که بهره وری بهتری یقینا خواهد داشت با این نگاه به وظیفه خود که تبلیغ دین و وظایف دینی باشد در محرم بپردازیم. ‏

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا