اخبارمازندران

دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان کلاردشت معرفی شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مازندران، جلسه شورای اقامه نماز و معارفه دبیر اقامه نماز شهرستان کلاردشت با حضور حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان، حجت الاسلام مهدی غفاری امام جمعه، عابدین فقیه نصیری فرماندار کلاردشت و اعضاء شورای اقامه نماز، روز یکشنبه نهم اردیبهشت، در محل فرمانداری شهرستان کلاردشت تشکیل شد.

در ابتدا فرماندار کلاردشت ضمن خیر مقدم گفت: نماز در سلامت روحی جامعه موثر است و میتواند بسیاری از آسیب های اجتماعی را در جامعه ریشه کن کند و اعلام آمادگی فرمانداری برای همکاری با دبیر ستاد اقامه نماز اعلام داشت و از دستگاههای اجرایی شهرستان خواست از هیچ کوششی در امر ترویج فرهنگ نماز و همکاری با ستاد اقامه نماز دریغ نورزند.

آنگاه امام جمعه شهرستان کلاردشت ضمن تقدیر و تشکر از زحمات ستاد اقامه نماز استان افزودند: تأکید اسلام بر نماز و برپا داشتن آن در جامعه، بیش از همه به فرهنگ‌سازی نماز و مبدل کردن آن به فرهنگ جامعه کمک می کند، شواهد قرآنی و روایی حاکی از این است که نماز نه تنها یک عبادت شخصی بلکه یک امر فرهنگی و اجتماعی است.

حجت الاسلام غفاری در ادامه بیان داشت: نیاز است که ادارات پیگیر و ضعیت نماز و نماز خانه باشند و آسیب‌ها و تحلیل‌هایی که متوجه امر  نماز است باید در همان نقطه و مسیر مرتبط چاره‌اندیشی شود.

حجت الاسلام ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز مازندران طی سخنانی توحید محوری و خداشناسی و خدا باوری را مایه انسجام و وحدت دانست و گفت: تفکر دینی و نماز پاسخگوی نیازهای جامعه ماست .

وی اولین رسالت و ماموریت حاکمان را بر اساس مبانی قرآن اقامه نماز دانست و گفت: نماز زمینه ساز مبارزه با فساد و فحشا و منکر است .

مدیر ستاد اقامه نماز مازندران ضرورت اختصاص مکانی مناسب برای اقامه نماز در ادارات را یادآور شد و گفت : همه باید تلاش کنند تا بهترین و مناسبترین مکان برای اقامه نماز در نظر گرفته شود .

حجت الاسلام ابراهیمی برگزاری دوره های آموزشی احکام و اسرار نماز و توسعه پژوهش و تحقیق در حوزه معارف و فرهنگ نماز را متذکر شد و اظهار داشت: فرماندار مسئول اصلی اقامه نماز شهرستان است و برگزاری منظم جلسات شورای اقامه نماز شهرستان نیز بسیار ضروری است .

در این مراسم آقای مصطفی نعیمائی به عنوان اولین دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان کلاردشت معرفی و حکمش توسط حجت الاسلام ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز مازندران اهداء شد.

با تبدیل شهر کلاردشت به شهرستان دبیر ستاد اقامه نماز ان شهرستان معرفی شد

با تبدیل شهر کلاردشت به شهرستان دبیر ستاد اقامه نماز ان شهرستان معرفی شد

با تبدیل شهر کلاردشت به شهرستان دبیر ستاد اقامه نماز ان شهرستان معرفی شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا