یزد

جلسه همفکری برگزاری دوره آموزشی معراج ویژه دانشجو معلمان یزد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان یزد، روز چهارشنبه ۲۶ بهمن، با حضور حجت السلام والمسلمین موسوی مدیر ستاد اقامه نماز، دهقان سرپرست و مسئولان نهاد رهبری  این دانشگاه، جلسه همفکری دوره آموزشی معراج ویژه دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان استان یزد تشکیل شد.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام والمسلمین موسوی، مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد، ضمن تشریح اهداف ستاد اقامه نماز استان، بر همکاری این ستاد در توسعه و ترویج بیش از پیش فرهنگ نورانی نماز در دانشگاه فرهنگیان تاکید و خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان را نمی توان با هیچ دستگاهی مقایسه کرد.

وی با بیان اینکه ستاد به صورت ویژه پیگیر برگزاری دوره های نماز برای دانشجویان این دانشگاه می باشد افزود: ستاد اقامه نماز با تمام توان، در خدمت دانشگاه فرهنگیان است.

همچنین مدیر ستاد اقامه نماز افزود: دوره آموزشی(۱۶ ساعته) معراج ویژه دانشجو معلمان (پردیس خواهران، برادران) دانشگاه فرهنگیان استان یزد، در تاریخ ۳ یا ۴ اسفند و به مدت ۴ روز با چهار استاد از مرکز تخصصی نماز استان قم، انشالله برگزار خواهد شد. 

در ادامه این جلسه، دهقان، سرپرست مدیریت امور پردیس های استانی یزد، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت اقامه نماز در پردیس های برادران و خواهران، هدف از تشکیل این دوره ، تقویت، توسعه و اشاعه فرهنگ نماز در سطح کشور و دانشگاه عنوان کرد و خواستار بومی سازی دستورالعمل ها و سیاست گذاری اجرایی، برنامه ریزی برای فعالیت های مطالعاتی و پژوهشی و نظارت بر اجرای مطلوب این فعالیت ها  در راستای توسعه و تقویت اقامه نماز در سطح استان خصوصا دانشگاه فرهنگیان شد.

وی با بیان اینکه، یکی از بهترین راه ها برای کاسته شدن از آسیب های اجتماعی و سلامت معنوی و روحی مردم و جامعه ترویج و اقامه نماز است تاکید کرد: تمامی تلاش های فرهنگی و هنری و برنامه ریزی های آموزشی باید به گونه ای طراحی و اجرا شود که نماز با کیفیت بسیار مطلوب، روز به روز در میان مردم به ویژه جوانان رونق بگیرد.

برنامه ریزی برای تلاقی نکردن وقت نماز با سایر برنامه ها، تمهید اقدامات لازم از طریق برنامه های فرهنگی، هنری و آموزشی موثر به منظور ارتقای دانش و بینش دانشگاهیان در مورد نماز و فلسفه آن، تشویق دانشجویان فعال در عرصه ترویج و تبلیغ فرهنگ اقامه نماز، شرکت در دوره ها آموزشی، توصیه به نماز در تمام جلسات دانشگاه، تشکیل شورای اقامه نماز و برگزاری جلسات آن به طور منظم، تجلیل از فعالان و خادمان اقامه نماز، آموزش و توانمندسازی کارگزاران اقامه نماز در دانشگاه، حساسیت در انتخاب مدرسان و استادان مومن و معقد و با صلاحیت، اقدامات مهم دفتر نهاد مقام معظم رهبری در رابطه با نماز، تعمیر و تجهیز و زیباسازی فضای بیرونی و درونی مسجد دانشگاه از جمله مصادیقی بود که دهقان در بخش پایانی سخنان خود، به آن اشاره کرد.

دوره آموزشی معراج ویژه فرهنگیان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا