مازندران

مراسم گرامیداشت روز جهانی مسجد در ساری برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مازندران به نقل از خبرگزاری مهر استان، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی روز دوشنبه سی ام مرداد در همایش روز مسجد با عنوان «مسجد، محور مقاومت» در مسجد علی ابن موسی الرضا (علیه السلام) بوستان ولایت ساری برگزار شد، ضمن تسلیت ایام و گرامیداشت روز مسجد، اظهار کرد: انقلاب اسلامی از مساجد برخاسته است و نباید در حق مسجد کوتاهی کنیم.

وی افزود: اصلی‌ترین وظیفه کسانی که به قدرت رسیده اند احیای مساجد و اقامه نماز است و باید بدانند که شهدا از همین مساجد اعزام شدند، بنابراین دولت‌مردان ما از یک مسئولیت قانونی و خدایی برای احیا و تقویت مساجد برخوردار هستند، صرف حضور در نمازخانه ادارات کافی نیست که البته این مورد نیز کم‌رنگ است.

آیت الله محمدی لائینی با عنوان این که مسجد فقط به اقامه نماز نیست بلکه مسجد باید قرارگاه فرهنگی باشد و جلسات بصیرت و فرهنگی داشته باشید.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه جای مجمع خیرین در مسجد خالی است، گفت: اگر مسجد احیا شود و زنده باشد بقیه بخش‌ها همه احیا می‌شود زیرا مساجد کانون تربیت است.

امام جمعه ساری با تاکید بر لزوم شناسایی ظرفیت‌های موجود در مساجد، یادآور شد: مسجد باید توحیدی باشد، یعنی هیچ خط و ربط عقیده غیرخدایی در مسجد نباشد.

این مسئول ادامه داد: شرط توحید ولایت است از آن طرف شرک، پایگاه پرورش داعش و تفکرات تکفیری است و باید بر مساجد نظارت وجود داشته باشد تا مساجد پایگاه تفکر فِرَق انگلیسی و آمریکایی نباشد.

آیت الله لائینی خلوت شدن مساجد را زیبنده و سزاوار ندانست و تاکید کرد: متأسفانه هزار نوع خانه و پایگاه مختلف رقیب مسجد ایجاد شده و باید علل و عواملی را که ضعف مساجد و کم رونقی مساجد را ایجاد کرده را شناسایی کنیم و کاری کنیم نسل بعدی نسلی مسجدی باشد.

در پایان از فعالان و مروجان و ائمه جماعات که در سه وقت نماز جماعت برگزار می کردند تجلیل به عمل آمد.

مراسم گرامیداشت روز مسجد در ساری برگزار شد

مراسم گرامیداشت روز مسجد در ساری برگزار شد

مراسم گرامیداشت روز مسجد در ساری برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا