اخبارکهگیلویه و بویراحمد

جلسه کمیته مساجد و بقاع متبرکه ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه وبویر احمد، به نقل از خبرگزاری شبستان پنج شنبه بیست و هشتم دی ماه جلسه کمیته مساجد و بقاع متبرکه ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان کهگیلویه وبویر احمد در محل ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان با حضور اعضاء و نماینده ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

مدیر کانون های مساجد استان اظهار کرد: در راستای برگزاری هرچه مطلوب‌تر برنامه‌های دهه فجر، ۲۶ کمیته تشکیل شده که کمیته مساجد و بقاع متبرکه با مسئولیت ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد یکی از این کمیته‌ها است.

وی گفت: قبل از برگزاری این جلسه، نشستی با مدیران کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان برگزار و در زمینه اجرای مطلوب برنامه‌های دهه فجر بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

لایقی اصل شورآفرینی و توجه به مسئله «جهاد تبیین» در مساجد و مدارس همجوار با مسجد را از دیگر برنامه‌های پیشنهادی در نشست با مدیران کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد دانست و ادامه داد: در این نشست همچنین بر پاسخگویی به شبهات و سوالات نوجوانان و جوانان توسط ائمه جماعات و مدیران کانون‌ها تاکید شد.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: با توجه به ضرورت جهاد تبیین، تطبیق نظام با سایر نظام‌های دیگر از پیشنهادهایی بود که می توان در مساجد از طریق ریش سفیدان و افرادی که دوران قبل و بعد از انقلاب را تجربه کردند برای مردم به ویژه نوجوانان و جوانان دستاوردها و خدمات را بیان کرد.

وی بر برنامه‌ریزی لازم در مساجد برای جذب نوجوانان و جوانان تاکید کرد و افزود: کمیته مساجد و بقاع متبرکه ستاد دهه فجر باید با تلاش جمعی برنامه‌هایی متفاوت‌تر از سال‌های گذشته را در دستور کار خود قرار دهد.

لایقی اصل گفت: در نشست با مدیران کانون‌های فرهنگی مساجد برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی و همچنین مسابقات نماز، کتابخوانی و ایجاد شور و نشاط دینی و معنوی در دستور کار قرار گرفت.

یوسفی، نماینده شهرداری یاسوج در این نشست آذین بندی مناطق مختلف شهر یاسوج را در دستور کار دانست و گفت: برنامه شادی پیمایی با همکاری سپاه و اداره فرهنگ ارشاد در دستور کار قرار داشته و می طلبد که سایر ادارات نیز در زمینه اجرای مطلوب برنامه های دهه فجر، همکاری لازم را داشته باشند.

سرهنگ پاسدار داوود بهزادی‌زاده از بسیج مساجد و محلات استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست گفت: اگر مسجد پایگاه قرار گیرد، شور و شوق در این مکان ایجاد شده و باعث انگیزه در فرزندان می‌شود.

نماینده ستاد اقامه نماز استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با همکاری ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان برگزاری مسابقه کتابخوانی با موضوع نماز و با محوریت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان را در دستور کار قرار داد.

نماینده ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کهگیلویه و بویراحمد نیز ضمن تاکید بر اینکه هم اندیشی و حضور در برنامه‌های دهه فجر باید منجر به مشارکت حداکثری در انتخابات شود، گفت: با تشکیل کمیته فضای مجازی در قالب کمیته مساجد و بقاع متبرکه ستاد دهه فجر، می‌توان محتوای مطلوب‌تری برای این ایام تهیه و منتشر کرد.

رستمی آمادگی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان به منظور تهیه محتوا و کلیپ‌های متناسب با ذائقه مخاطبان به ویژه نسل نوجوان و جوان را اعلام کرد.

 

کمیته مساجد وبقاء متبرکه در دهه فجر درکهگیلویه وبویر احمد برگزار شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا