کردستان

جلسه شورای اقامه نماز ارتباطات و‌فناوری اطلاعات کردستان برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان:نماز از جایگاه ویژه و با اهمیتی برخوردار است لذا وظیفه داریم برای ترویج فرهنگ نماز خوانی تلاش ویژه ای داشته باشیم.

به‌گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان، در روز دهم تیر ماه، جلسه شورای اقامه‌نماز اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور مدیرکل ارتباطات، رئیس مدیریت شعب پست بانک، مدیرکل پست، دبیران شورای اقامه نماز آن دستگاه ها، مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز استان برگزار شد.

در ابتدای جلسه حیدری مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات گزارشی درخصوص برنامه های نمازی و حق القدم ائمه جماعت اداره کل ارتباطات در سطح استان و نحوه ‌پرداختی به آنان ارائه کرد.

حیدری گفت: در بحث برنامه های بومی در مناسبات مختلف پیشبینی کرده ایم که مسابقات کتابخوانی، نقاشی و … با محوریت نماز برای کارکنان و خانواده های آن ها در سطح استان برگزار شود.

وی با اشاره به مستقر شدن این اداره کل و زیرشاخه های آن در ساختمان جدید، افزود: در ساختمان جدید نمازخانه ای متمرکز برای ۴ دستگاه تابع وزارت ارتباطات در حال احداث و تجهیز است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص برنامه های فرهنگی گفت: می توانیم از اعتبارات فرهنگی دستگاه برای برنامه های فرهنگی از قبیل توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز بهره ببریم.

در ادامه مدیران پست بانک، پست و زیرساخت نکته نظرات و پیشنهادات خود را بیان کردند و سپس مرادی کارشناس برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان درخصوص سند بیست ساله، سامانه سجاده و سامانه معنا توضیحاتی ارائه کرد.

عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان به دو آیه ۱۶۲ سوره انعام و آیه ۷۳ سوره انبیاء در قرآن کریم درخصوص اهمیت و جایگاه نماز اشاره کرد و گفت: هر مسئله، کار و اعتقادی از اهمیت بیشتری برخوردار باشد، بر ما لازم است برای تحقق آن تلاش بیشتری کنیم، نماز هم در قرآن و احادیث پیامبر(ص) و ائمه اطهار از جایگاه ویژه و با اهمیتی برخوردار است لذا وظیفه داریم برای ترویج فرهنگ نماز خوانی تلاش ویژه ای داشته باشیم.

مدیر ستاد اقامه نماز افزود: اهمیت امر نماز بر هیچکس پوشیده نیست و هدف ازتشکیل جلسات این است که وضعیت موجود مورد بررسی قرار گیرد و بدانیم در‌چه جایگاهی هستیم و میخواهیم به کجا برسیم.

عظیمی درخصوص تفاهم نامه بومی نکاتی را بیان کرد و گفت: وزارتخانه با ستاد اقامه نماز تفاهم نامه کشوری امضاء می‌کند و ما باید در تفاهم نامه بومی، سهم استان را از تفاهم نامه کشوری مشخص نموده و متناسب با شرایط فرهنگی استان تفاهم نامه بومی نوشته شود و با توجه به ظرفیت استان مواردی که می توان اجرا کنیم به آن اضافه کنیم.

مدیر ستاد اقامه نماز بر همکاری در جهت برگزاری دوره های آموزشی برای کارکنان و خانواده های آن ها تاکید کرد و گفت: هماهنگی های لازم برای تامین اساتید این دوره ها از سوی ستاد اقامه نماز انجام می شود.

عظیمی همچنین بر برگزاری مسابقات اذان، مسابقه مقاله نویسی، نقاشی و عکاسی با محوریت‌نماز تاکید ویژه کرد.

جلسه شورای اقامه نماز ارتباطات و‌فناوری اطلاعات برگزار شدجلسه شورای اقامه نماز ارتباطات و‌فناوری اطلاعات برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا