اخباربین الملل

شکایت زندانیان مسلمان آمریکا از مقامات زندان به دلیل ممانعت از اقامه نماز

شورای روابط آمریکایی-اسلامی با بیان اینکه زندانیان نباید از حقوق اولیه خود منع شوند، شکایتی علیه مقامات زندان میزوری مبنی بر استفاده از اسپری فلفل علیه مسلمانان در هنگام نماز تنظیم کرده است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز به نقل از خبرگزاری تقریب، شورای روابط آمریکایی-اسلامی (CAIR) علیه چندین مقام زندان میزوری به دلیل استفاده از اسپری فلفل علیه مسلمانانی که در حال نماز بودند، شکایتی تنظیم کرده است.

این دادخواست که از طرف زندانیان از سوی بخش میزوری شورای روابط آمریکایی-اسلامی تنظیم شده، مقامات اصلاحات ایالتی را به نقض حقوق قانون اولیه زندانیان از جمله ادای آداب مذهبی آنها متهم کرده است.

«کیمبرلی نو-لنبائر»، وکیل CAIR، در بیانیه‌ای گفت که این دادخواست برای پاسخگویی مقامات دولتی به دلیل گرفتن حقوق اولیه افراد در زندان ارائه شده است.

طبق دادخواستی که آخرین بار ۲۸ فوریه ۲۰۲۱ ارائه شده بود، هنگامی که ۹ زندانی در حال اقامه نماز بودند، یک افسر به آنها دستور داد که نماز خود را متوقف کنند و سپس با اسپری فلفل به آنها حمله کردند.

در این دادخواست اظهار شده که پس از این درگیری تیم پزشکی به کمک زندانیان نیامد و شستشوی چشم یا مشاوره پزشکی به آنها ارائه نشد.

«یاسر علی»، عضو هیئت مدیره CAIR، گفت: «ما امیدواریم که در این مورد عدالت برقرار شود و کسانی که مقصر هستند پاسخگو باشند.»

بین سالهای ۲۰۱۷ و ۲۰۱۹ ، ۱۶ پرونده آزادی مذهبی مربوط به زندانیان مسلمان در دادگاه فدرال تشکیل شد. بیش از ۶۰ مورد از آنها مربوط به نیازهای غذایی و ۳۴ مورد دیگر به طور خاص درمورد نقض حقوق افراد در ماه مبارک رمضان مرتبط بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا