اخبارالبرز

همایش ائمه جماعات و دبیران ادارات استان البرز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان البرز، همایش ائمه جماعات و دبیران ادارات در سالن همایش های افق، در روز سه شنبه مورخ هفتم شهریور ماه در امام زاده طاهر(ع) کرج برگزار شد.

همایش ائمه جماعات و دبیران ادارت برگذارشد

در ابتدای این همایش حجت الاسلام والمسلمین مرادی مدیر ستاد اقامه نماز استان البرز با تبریک هفته دولت و آرزوی سلامتی برای زائرین اربعین، از حضور فعال دبیران و ائمه جماعات تقدیر و تشکر کرد.

ابوالفضل مرادی با تاکید بر ترویج و تبلیغ نماز در ادارات، از دبیران استان درخواست کرد تفاهم نامه ای که بین وزارت متبوع و ستاد مرکز منعقد می گردد را در جلسات شورای اقامه نماز در چهارفصل اجرائی کنند و تاکید کرد که ائمه جماعات عضو شورای اقامه نماز اداره کل ها قرار گیرند.

وی افزود: جلسات شورای اقامه نماز مدون باشد و هرفصلی یکبار برگزار شود تا تفاهم نامه های صورت گرفته بهتر اجراء شود و برای دریافت موضوعات و مصوبات موثر با ستاد اقامه نماز استان تعامل داشته باشند.

همایش ائمه جماعات و دبیران ادارت برگذارشد

در ادامه این همایش حجت الاسلام والمسلمین ابراهیمیان رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از مدیر ستاد اقامه نماز استان البرز برای فعالیت های وی در بحث ترویج فرهنگ نماز تقدیر کرد و گفت: در دیدار مدیر ستاد اقامه نماز استان با استاندار البرز داشت مقرر شد که ستاد اقامه نماز و شورای هماهنگی تبلیغات در سطح استان دوره طرح تربیت و آموزشی برای پنج هزار نوجوان دختر و پسر در مبحث های شبه زدایی، پرسمان دینی و پاسخ به شبهات نماز با استفاده از ظرفیت دستگاه ها برگزار کنند.

وی افزود: اقامه نماز باعث می شود قلب ها به هم نزدیک شوند و برکت ها نازل شود، اقامه نماز به قدری مهم است که اگر حکومت تشکیل شود باید اقامه نماز صورت گیرد، یعنی خود اقامه نماز باعث می شود حکومت ها نگه داشته و حفظ شوند.

ابراهیمیان گفت: فرزندان کارکنان ادارت نیز می توانند در این طرح شرکت کنند و این طرح را توزیع و تبیین کنند.

حجت الاسلام والمسلمین زادشیر کارشناس فرهنگی ستاد اقامه نماز استان البرز مباحثی را در این همایش گفت: در باب آموزش خانواده، کارمندهای ادارات طرحی ارائه شده و تفاهم نامه های آن با وزارت مطبوع نوشته شده است که مبنی بر آموزش فلسفه نماز، پاسخ به شبهات و همچنین شیوه های دعوت فرزندان به نماز که ویژه والدین(پدر، مادر) ها هستش و اساتید آن از مراکز تخصصی نمازخواهد بود که در سه ماه سوم و چهارم برگزار خواهد شد. زادشیر افزود: مسابقاتی در سطح استان صورت می گیرد که عزیزان می توانند با حضور در پیامرسان های داخلی ستاد اقامه نماز استان البرز از این مسابقات با خبر شوند که جوایز نفیسی هم برای این مسابقات در نظر گرفته شده است. وی در ادامه گفت: بحث دیگری که ادارات می توانند در آن فعالیت کنند و ستاد اقامه نماز دردستور کار خود قرار داده است ساخت موشن گرافی است که چند دستگاه و ادارات در آن همکاری داشته اند و چندین موشن گرافی نماز ساخته شده است. زادشیر در پایان گفت: ستاد اقامه نماز ظرفیت یاور نماز را دارد که در دو بخش هست، اولین بخش مؤثرین در مساجد و ادارات در امر ترویج نماز دومین بخش نوجوانان مؤثر در امر ترویج نماز هستند که مزیت های خدمات اجتماعی هم برای آنها دارد مانند: بهرمندی از استخر و امثال آن.. و در ادامه از دستگاه هایی که حائض رتبه برتر و شایسته تقدیر ویژه بودند دو دستگاه انتخاب شد و صحبت هایی را در رابطه با موفقیت و نحوه جمع آوری گزارش و فعالیت هایشان صحبتی داشتند و دستگاه هایی که ضعیف بودن و توانسته بودند امتیاز خود را ارتقاع دهند و شایسته تقدیر شده بودند هم سخنانی را مطرح کردند. و در اختتامیه این همایش به سه نفر از عزیزانی که در این همایش حضور داشتند به قید قرعه از طرف ستاد اقامه نماز استان البرز کمک هزینه سفر به کربلا در ایام اربعین داده شد.

حجت الاسلام والمسلمین زادشیر کارشناس فرهنگی ستاد اقامه نماز استان البرز در این همایش گفت: در باب آموزش خانواده، کارمندهای ادارات طرحی ارائه شده و تفاهم نامه های آن با وزارت متبوع نوشته شده است که مبنی بر آموزش فلسفه نماز، پاسخ به شبهات و همچنین شیوه های دعوت فرزندان به نماز که ویژه والدین(پدران و مادران) است و اساتید آن از مراکز تخصصی نماز خواهد بود که در سه ماه سوم و چهارم برگزار خواهد شد.

زادشیر افزود: مسابقاتی در سطح استان صورت می گیرد که عزیزان می توانند با حضور در پیامرسان های داخلی ستاد اقامه نماز استان البرز از این مسابقات با خبر شوند که جوایز نفیسی هم برای این مسابقات در نظر گرفته شده است.

وی در ادامه گفت: بحث دیگری که ادارات می توانند در آن فعالیت کنند و ستاد اقامه نماز دردستور کار خود قرار داده است ساخت موشن گرافی است که چند دستگاه و ادارات در آن همکاری داشته اند و چندین موشن گرافی نماز ساخته شده است.

زادشیر در پایان گفت: ستاد اقامه نماز ظرفیت عظیم یاور نماز را دارد که در دو بخش هست، اولین بخش مؤثرین در مساجد و ادارات در امر ترویج نماز دومین بخش نوجوانان مؤثر در امر ترویج نماز هستند.

و در اختتامیه این همایش به سه نفر از عزیزانی که در این همایش حضور داشتند به قید قرعه از طرف ستاد اقامه نماز استان البرز کمک هزینه سفر به کربلا در ایام اربعین داده شد.

همایش ائمه جماعات و دبیران ادارت برگذارشد

همایش ائمه جماعات و دبیران ادارت برگذارشد

همایش ائمه جماعات و دبیران ادارت برگذارشد همایش ائمه جماعات و دبیران ادارت برگذارشد

همایش ائمه جماعات و دبیران ادارت برگذارشد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا