اخباراصفهان

پخش اذان در وعده های مختلف از طریق مدارس استان اصفهان

مدیرکل آموزش و پرورش: یکی از نمادهای مسلمانی، اذان است و از همین رو، طرحی به مدارس ابلاغ و بانگ ملکوتی اذان در وعده‌های مختلف از طریق مدارس پخش خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، محمدرضا  ابراهیمی یکشنبه بیست ششم شهریورماه در همایش مدیران مدارس که در سراسر کشور و با حضور رئیس جمهور برگزار شد، با تاکید بر لزوم ارتقای هویت دینی، ملی، اسلامی دانش‌آموزان، اظهار کرد: در صورتی که هویت دانش‌آموز در این حوزه‌ها تعریف شود، موج‌های فصلی دانش‌آموزان را تکان نخواهد داد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اصفهان اضافه کرد: اسلام و مذهب مترقی شیعه، نشاط و شادابی را به عنوان یک اصل می‌شناسد و از همین رو، گرامیداشت مناسبت‌های مذهبی، دینی و ملی باید در دستور کار قرار گیرد؛ در همین راستا نیز تنها در طول یک سال ۱۴۷ پروژه ورزشی در مدارس بهره‌برداری شد.

ابراهیمی با تاکید بر لزوم توجه به خردورزی در تربیت دینی، تصریح کرد: مسئولیت دادن به دانش‌آموز، پرسش و پاسخ و رفع شبهات نمازی با مسئولان فرهیخته و برگزاری کرسی‌های دانش‌آموزی می‌تواند منجر به خردورزی و به عنوان تمرینی برای مشارکت عمومی در جامعه در نظر گرفته شود.

وی در همایش مدیران مدارس با اشاره به تلاش در خصوص ماندگاری دبیرخانه جشنواره بزرگ مصطفی در اصفهان، ادامه داد: یکی از نمادهای مسلمانی، اذان است و از همین رو، طرحی به مدارس ابلاغ و بانگ ملکوتی اذان در وعده‌های مختلف از طریق مدارس پخش خواهد شد.

ابراهیمی با بیان اینکه افتخار معلمان، به نوعی همکار پیامبران بودن است، گفت: مدیران مدارس باید دانش‌آموزان را به عنوان فرزندان خود بدانند و تلاش در راستای رفع آسیب‌ها، شبهات و تربیتی دینی توأم با انگیزش در انجام واجبات الهی و ترک محرمات داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا