اخبارکرمانشاه

همایش خادمین اقامه نماز در کرمانشاه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه، همایش خادمین اقامه  نماز با حضور حجت الاسلام علی مولوی مدیر و کارشناسان  ستاد اقامه نماز استان ، شهردار کرمانشاه، دبیران شورای اقامه نماز ادارات و ارگا نهای شهر کرمانشاه، پرسنل وامامان جماعت نواحی و منطق شهرداری ،در روز پنج شنبه ۲۰ بهمن ماه در محل شهرداری مرکزی برگزار شد.

در این جلسه ابتداء مدیرستاد اقامه استان ضمن تشکر از شهردار و مجموعه همکاران وی، با اشاره به آیه ۴۱ سوره حج، مهمترین وظیفه مسئولین را  در نظام اسلامی  اقامه نماز بیان و گفت: جایگاه نماز چنان رفیع است که همه پیامبران (ع) الهی به انجام آن سفارش نموده و در همه لحظات زندگی به آن عنایت داشته اند. ؛لذا خداوند در قرآن  کریم به نبی مکرم اسلام (ص) دستور میدهد خانواده خود را به نماز دعوت و بر آن پایداری کند.

مولوی  وجود بیش از ۹۰ آیه مستقیم در قرآن کریم و نیز بیش از یک سوم احادیث و روایات معتبر شیعی  در رابطه با اقامه نماز را نشان از اهمیت بالای این فریضه الهی عنوان و اظهار داشت:  مهمترین وظیفه وماموریت پیامبران الهی بعد از توحید  تلاش برای اقامه نماز است؛لذا در روایات نیز پیشوایان دینی  جایگاه نماز را با تعابیر زیبایی همچون ستون خیمه ، چهره اسلام ترازو و چشمه ای پاک کننده بیان نمودند.

در ادامه مسعود خزایی کارشناس ارزیابی ستاد استان رابطین و دبیران شورای اقامه نماز حاضر در همایش را در خصوص نحوه دست رسی و تکمیل فرمهای مربوط به فعالیتهای نماز در سامانه سجاده توضیحات لازم را ارائه و آنها را توجیه نموده و به سوالات آنان در خصوص سامانه سجاده پاسخ دادند.

در این محفل معنوی  نوروزی شهردار کرمانشاه نیز ضمن خیر مقدم به حاضرین، در باب اهمیت نماز و همچنین فعالیتهای انجام گرفته در شهرداری مرکزی و نو.احی ومناطق مطالب را بیان و در پایان از فعالان و خادمین امر نماز توسط حاضرین با هدیه و لوح تقدیر تجلیل بعمل آمد.

همایش خادمین نماز کرمانشاه

همایش خادمین نماز کرمانشاه

همایش خادمین نماز کرمانشاه

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا