لرستانمهدویت

همایش زن منتظر و تمدن ساز در لرستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، همایش زن منتظر و تمدن‌ساز با حضورحجت الاسلام والمسلمین چراغی مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی‌موعود(عج) استان لرستان، بانوان شاغل در دستگاه های اجرایی استان در تاریخ شانزدهم اسفند ماه در  سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی لرستان برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین چراغی در همایش زن منتظر و تمدن ساز اظهار داشت: به استناد کتب روایی معتبر وقتی یکی از مردان آن دوران که دختران خود را زنده به گور می‌کرد داستان زنده به گور کردن دخترش را برای پیامبر(ص) تعریف کرد، ایشان در پاسخ فرمود خدا را رحمت را از دل تو برده است.

وی گفت: امروزه در غرب زنان در کارخانه‌ها کار می‌کنند ولی حقوق را به شوهر می‌دهند این در حالی است که اسلام ۱۴ قرن پیش گفته است زن مالک ارث، درآمد و پول خود است.

چراغی با اشاره به اینکه ردپای دشمنان در مسمومیت دانش‌آموزان دختر و دانشجویان وجود دارد گفت: امروزه شاهد پیشرفت‌های همه جانبه زنان در عرصه‌های علمی، فرهنگی، مدیریتی، اجتماعی هنری و پزشکی هستیم و دشمن از تعالی علمی زنان و الگو شدن آنان هراس دارد.

چراغی با بیان اینکه دنیای غرب به دنبال دنیای بردگی برای زنان است، لذا در سبک زندگی منتظرانه باید از فرهنگ غربی فاصله گرفت،عنوان کرد: جاهلیت مدرن از جاهلیت قدیم خطرناک‌تر و مهم‌تر است.

همایش زن منتظر و تمدن سازهمایش زن منتظر و تمدن ساز

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا