اخباریزد

دیدار مدیر ستاد اقامه نماز با مسئول جدید نهاد رهبری دانشگاه یزد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان یزد، ظهر شنبه ۱ بهمن ماه، حجت السلام و المسلمین موسوی مدیر ستاد اقامه نماز با حجت السلام والمسلمین تولایی مسئول جدید نهاد رهبری دانشگاه یزد، دیدار و گفتگو کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد، ضمن تبریک بابت انتصاب سمت جدید ایشان و همچنین تشکر و قدردانی از مسئول پیشین نهاد رهبری این دانشگاه، گفت: نماز یکی از واجبات عملی اسلام است که به عنوان ستون دین در شریعت اسلامی مطرح می‌شود. وقتی که خوب به جنبه‌های مادی و معنوی نماز بنگریم خواهیم دید، چه اسراری در آن نهان است و چه نکته‌های عمیقی در زندگانی انسان در آن گنجانده شده است. دستور خداوند به نماز، نوعى لطف و رحمت و راهنمایى است که ما را به کمال مى‌رساند.

وی در ادامه گفت: بحث درباره فلسفه و حکمت نماز در واقع آشنایى با اسرار و رموزى است که در این عمل عبادى نهفته است این نکته براى ما بسیار روشن است که هرگز خداوند متعال هیچ دستورى را بدون حکمت و علت بر بنده‌اش واجب نمى‌سازد.

حجت الاسلام موسوی عنوان کرد: این مطلب براى ما پر واضح است که خداوند چون مصالح بندگان خود را میخواسته آن‌ها را مکلف به انجام برخى از اعمال کرده است.

در ادامه حجت السلام والمسلمین تولایی ضمن تشکر و سپاس از مدعوین، خاطر نشان کرد: انشالله بتوانیم به مانند قبل به نحو احسنت در دانشگاه فعالیت و خدمات داشته باشیم و دغدغه ها دانشجویان را برطرف سازیم.

وی افزود: ما و مسئولان فرهنگی جامعه باید مراقب شبکه های اجتماعی موجود باشیم، دشمنان اسلام و انقلاب از طریق این شبکه ها و با برنامه ریزی طولانی مدت و هدف دار به دنبال تخریب جایگاه نماز در بین جوانان و قشر تحصیل کرده جامعه اسلامی است. همچنین عواملی مثل ترویج و توسعه نماز باقیات و صالحات است چه با حضور افراد در حال حاضر و چه مسئولان بعدی ثواب این کار خیر تا سالیان سال برای افراد ثبت می شود.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه یزد تاکید کرد: ثمره افزایش فرهنگ نماز و دینداری در آینده ای نزدیک در پایان زمان تحصیل قابل دیدن است، جامعه دانشگاهی پایبند به اصول دینی و نمازی در بین مردم از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند، در حال حاضر فراهم آوردن زمینه های لازم جهت توسعه نماز های جماعت در تمام واحد ها و مراکز مربوطه در کل، دانشگاه به عهده رییس این مجموعه می باشد .

تبریک بابت انتصاب سمت جدید در نهاد رهبری دانشگاه یزد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا