اخبارمرکزی

نماز جماعت در دبیرستان شهید مطهری شهرستان محلات استان مرکزی برگزار شد

امام جمعه محلات: برای شکست شیطان از یاد خدا و نماز غافل نشوید.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، نماز جماعت ظهر و عصر دانش‌آموزان دبیرستان پسرانه شهید مطهری روز شنبه ۱۳ اسفند ماه، به امامت حجت‌الاسلام مهدی ربانی امام جمعه شهرستان محلات و با حضور مدیر و مسئولین در محل نمازخانه دبیرستان اقامه شد.

حجت الاسلام ربانی گفت: خداوند متعال در آیه ۹۱ سوره مائده متذکر شده است که شیطان اراده کرده تا بین شما دشمنی و کینه ایجاد کند و همه اتفاقات اخیر در کشور، یک هدف داشت و آن اینکه ملت ما نسبت به هم کینه و دشمنی پیدا کنند.

وی افزود: تمام همت شیطان این است که کینه ایجاد کند و هر کسی که تلاش می‌کند بین ما دشمنی ایجاد کند همان شیطان است، همچنین شیطان برای  رسیدن به هدفش شما را از یاد خدا باز می‌دارد و از نماز دور می کند، پس توصیه من به شما این است که برای شکست شیطان از یاد خداوند و نماز غافل نشوند.

امام جمعه شهرستان محلات در ادامه بیان کرد: انسان در زندگی با توجه به عوامل زیاد غافل کننده، نیاز به تذکر دارد، با وسیله ای که در فاصله های مختلف زمانی، خدا و هدف آفرینش را به یاد آورد و از غرق شدن در گناهان و گرداب غفلت حفظ کند، نماز این وظیفه مهم را بر عهده دارد.

وی اضافه کرد: انسان صبح که از خواب بلند می شود می خواهد برنامه زندگی را شروع کند، قبل از هر چیز به سراغ نماز می رود و قلب و جان خود را با یاد خدا صفا می دهد و از او نیرو و مدد می گیرد و آماده سعی و تلاش توأم با پاکی و صداقت می شود و باز هنگامی که غرق کارهای روزانه شد و چند ساعتی گذشت ناگاه ظهر می شود و صدای موذن را می شنود و این امر الهی در هنگام غروب آفتاب نیز محقق می شود و با خدای خود به راز و نیاز می پردازد.

ربانی افزود: خدا در نخستین دستورات در آغاز وحی به موسی (ع) می فرماید: نماز را بر پا دار تا به یاد من باشی و در آیه ۲۸ سوره رعد می فرماید: «  الَّذِینَ آمَنُوا وَتَطْمَئِنُّ قُلُوبُهُمْ بِذِکْرِ اللَّهِ ۗ أَلَا بِذِکْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ ، آنها که به خدا ایمان آورده و دلهاشان به یاد خدا آرام می‌گیرد، آگاه شوید که تنها یاد خدا آرام‌بخش دلهاست. »

امام جمعه شهرستان محلات به دانش آموزان گفت : به خوبى متوجه می شویم که ، نماز انسان را به یاد خدا می اندازد و یاد خدا نفس مطمئنه به او مى دهد و نفس مطمئنه او را به مقام بندگان خاص و بهشت جاویدان مى رساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا