اخبارمرکزی

برگزاری نماز جماعت در مدارس بسیار امری مهم و ضروری است

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، روز سه شنبه سوم بهمن ماه، نماز جماعت ظهر و عصر در دبیرستان دوره اول مهندس غلامی با حضور حسین مولوی مدیرکل، سیدمجتبی طباطبایی معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش استان، حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان و مدیر و معاون دبیرستان در محل نمازخانه اقامه شد.

در این جلسه رودبارانی از اهمیت اقامه نماز جماعت در مدرسه مطالبی را بیان کرد و گفت: اهمیت اقامه نماز بر هیچ کس پوشیده نیست و اقامه نمازهای روزانه واجب به جماعت باید مورد توجه ویژه مدیران مدارس قرار گیرد و در دعوت دانش آموزان به نماز کوتاهی نکنند.

وی افزود: برگزاری نماز جماعت در مدارس بسیار امری مهم و ضروری است، چون باعث می شود روابط معلم و دانش آموزان صمیمی شود، که این رابطه صمیمی در تشویق آنها به سمت مسائل دینی و احکام نماز بسیار اثر گذار است.

رودبارانی در ادامه در خصوص پاداش و ثواب نماز جماعت برای دانش آموزان مطالبی را بیان کرد و گفت: برگزاری نماز به جماعت در زندگی فردی و اجتماعی ما آثار مثبتی دارد، مسلمانان در یک صف قرار می گیرند، صفا و صمیمیت و ارتباط دوستانه در دل ها زنده می شود و نسبت به آینده احساس دلگرمی و امید می کنند.

وی افزود: نماز جماعت نظم و انضباط را در ما تقویت و روحیه فردگرایی و گوشه گیری را از بین خواهد برد، کینه ها و دشمنی ها را هم خنثی می کند.

در پایان دانش آموزان به همراه مسئولین نماز جماعت را به امامت حجت الاسلام رودبارانی اقامه کردند.

برگزاری نماز جماعت در مدارس بسیار امری مهم و ضروری است

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا