مرکزی

نماز جماعت دانش آموزان دبیرستان آزادگان شهرستان محلات برگزار شد

امام جمعه شهرستان محلات: در هیچ شرایطی از نماز غافل نشویم.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، نماز جماعت دبیرستان پسرانه آزادگان به امامت حجت الاسلام و المسلمین مهدی ربانی امام جمعه شهرستان محلات روز چهارشنبه سوم اسفند ماه در محل نمازخانه دبیرستان اقامه شد.

حجت الاسلام مهدی ربانی در خصوص اهمیت نماز گفت: پیامبر خدا (ص) می فرماید: نماز ستون دین شما است اگر دین را به خیمه‌ای تشبیه کنیم‌، نماز، ستون آن خواهد بود و همان گونه که بر پا بودن خیمه به ستون است‌، کل دین و برپایی دین هم به نماز بستگی دارد.

وی در نماز جماعت دبیرستان آزادگان گفت: در روایتی پیامبر خدا (ص ) نماز نهری است که بر در خانه شخص باشد و روزى پنج نوبت خود را در آن شست و شو دهد، تشبیه کرد و فرمودند: آیا چیزى از آلودگى بر بدن باقى مى ماند، نماز هم مثل این نهر آب است که اگر کسی روزی پنج بار روحش را در این زلال نماز شستشو بدهد از پلیدی ها و زشتی ها پاک می شود.

امام جمعه شهرستان محلات افزود:  همچنین امیر مومنان علی (ع) می فرماید: « الصلاه حصن من سطوات الشیطان، نماز قلعه محکمی است که نمازگزار را از حملات شیطان نگه می دارد. » و خداوند در قرآن  می‌فرماید: “وَ أَقِم‌ِ الصَّلَوَه‌َ لِذِکْرِی‌َّ ;نماز به پادار، تا به یاد من باشی‌، لذا ما  باید حواسمان جمع باشد که در هیچ شرایطی از نماز غافل نشویم و نماز را ترک نکنیم.

در ادامه حجت الاسلام ربانی در خصوص برپایی نماز جماعت و شرایط و احکام برپایی نماز جماعت برای دانش آموزان مطالبی را مطرح کرد و گفت : نماز جماعت از مهمترین مستحبات و از بزرگترین شعائر اسلامی است و حداقل با دو نفر (یک امام و یک مأموم) برگزار می شود و تاکید مدام برنماز ، نماز جماعت و اهمیت آن از آموزه هایی است که در کلام اهل بیت (ع) به فراوانی آمده است و اهتمام ویژه به نماز اول وقت می دهند.

بعد از نماز جماعت ظهر و عصر امام جمعه محلات سوالاتی در خصوص نماز مطرح و به سه نفر از دانش آموزان جوایزی اهدا کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا