آذربایجان شرقیاخبار

ششمین اجلاسیه کنگره بین المللی اندیشه‌های قرآنی رهبر معظم انقلاب در تبریز برگزار شد

حجت اسلام آل هاشم: برای شناخت اندیشه‌های رهبری، باید به منظومه فکری ایشان با محوریت سیره علمی و عملی رجوع و دقت کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، ششمین اجلاسیه کنگره بین المللی اندیشه‌های قرآنی رهبر معظم انقلاب با حضور دانش پژوهانی از ۴۰ کشور جهان روز یکشنبه بیست وسوم اردیبهشت ماه در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد.

رئیس نمایندگی جامعه المصطفی در استان با بیان اهداف و رویکرد‌های این کنگره، گفت: این کنگره با همکاری مراکز علمی، حوزوی و دانشگاهی سراسر کشور به همت جامعه المصطفی العالمیه در شهر‌های اصفهان، مشهد و تهران برگزار شده است و امروز با محوریت شمال غرب کشور در تبریز برگزار  شد که ۱۸ مقاله مختلف در کارگاه‌های تخصصی ارائه می شود.

حجت السلام خضرلو ادامه داد: از اهداف مهم برگزاری این همایش تبیین شخصیت و سیره قرآنی حضرت آیت الله خامنه‌ای و مرجعیت قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) در علوم قرآنی، تفسیر و معارف قرآن است.

در این همایش، نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی اظهار کرد: اگر کسی در سیره امامین انقلاب و امر کشورداری و هدایت تردیدی دارد یا قرآن را نشناخته یا فهمی سطحی از قرآن دارد، زیرا تمامی اندیشه‌ها و سیره امامین انقلاب برگرفته از قرآن است.

حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم در جمع حاضران در این کنگره ادامه داد: عموم مردم امام راحل را در قامت بنیان گذار و مرجع تقلید می‌شناسند و اطلاعی از ابعاد فلسفی و عرفانی و سایر تخصص‌های ایشان ندارند و همین مساله در مورد رهبر معظم انقلاب نیز صدق می‌کند، عموم مردم ایشان را در ابعاد فقاهتی و رهبری سیاسی می‌شناسند و از دیگر اندیشه‌ها و تخصص‌های ایشان در علوم اسلامی، انسانی، تفسیر، تاریخ و هنر اسلامی اطلاعی ندارند.

وی تاکید کرد: برای شناخت اندیشه‌های رهبری، باید به منظومه فکری ایشان با محوریت سیره علمی و عملی رجوع و دقت کرد.

آل هاشم با اظهار اینکه شخصیت فکری رهبر معظم انقلاب متاثر از قرآن است، افزود: از نظر ایشان علاج تمامی دردها، ضعف‌ها و چالش‌های دنیای اسلام در چنگ زدن به قران است و قرآن مهم‌ترین و راهبردی‌ترین وسیله برای رهایی از مشکلات است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای استان آ.ش

کنگره اندیشه‌های قرآنی رهبر انقلاب تبریزکنگره اندیشه‌های قرآنی رهبر انقلاب تبریز کنگره اندیشه‌های قرآنی رهبر انقلاب تبریز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا