اخبارکردستان

شورای اقامه نماز اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان برگزار شد

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان: اگر خانواده ها برای معنویت بچه ها بیشتر تلاش کنند کار  مدرسه و مسجد آسان تر خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، هشتم خرداد ماه شورای اقامه نماز اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان با حضور مدیر کل آن اداره، مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز استان تشکیل شد.

در ابتدای جلسه پیشکاری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گزارشی درخصوص برنامه های فرهنگی، آموزشی و… اجرا شده ادارات زیرمجموعه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شهرستان و استان ارائه کرد.

پیشکاری با اشاره به جشن تکلیف فرزندان کارکنان گفت: بزرگترین سرمایه خانواده ها و کشور فرزندان است و لازم است نسبت به تربیت و اعتقادات آن ها اهتمام ویژه ای داشته باشیم چون آن ها آینده سازان کشور هستند.

وی افزود:  توسعه و ترویج فرهنگ ‌متعالی نماز رسالت خطیری است و ما خود را ملزم به انجام دستورالعمل ها و همکاری با ستاد اقامه نماز می دانیم.

پیشکاری گفت: برنامه ای تدوین می شود برای بازدید از واحد های تولیدی و صنعتی تا در معیت مدیر ستاد اقامه نماز استان بازدید ها بعمل آید و با مسئولین آن واحد ها جلساتی برگزار شود و برنامه ریزی ها درجهت اجرای دوره های آموزشی و مسابقات نمازی صورت گیرد.

 

عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان با اشاره به اینکه یک مسلمان میثاق زندگیش طبق قرآن تعیین می شود گفت: قرآن می فرماید فرزندانتان را به نماز دعوت کنید و بر این امر پافشاری کنید.

مدیر ستاد اقامه نماز استان  بر پیوند خانواده، مدرسه و مسجد تاکید کرد و گفت: اگر خانواده ها برای معنویت بچه ها بیشتر تلاش کنند کار  مدرسه و مسجد آسان تر خواهد شد.

وی با اشاره به مراسم جشن تکلیف فرزندان کارکنان اداره کل تعاون افزود: اعتقادات برای خانواده ها باید خط قرمز باشد و مراسم جشن تکلیف به بچه ها یاداوری می کند که از امروز تکالیف و وظایفی در برابر معبود خود دارند و این کار بسیار مبارکی است.

عظیمی به چند آیه قرآن کریم که نماز را از همه اعمال ممتاز کرده است اشاره کرد و گفت: این امر نشان دهنده این است که نماز در شکل دهی رفتار یک مسلمان نقش بسیار مهمی دارد.

وی اظهار با اشاره به مصوبات هیئت دولت اظهار داشت:یکی از مصوبات هیئت دولت توجه به واحد های کارگری در بحث نماز است و لازم است یک نفر به نمایندگی از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ستاد اقامه نماز معرفی شود و بستر لازم برای فعالیت های نماز در واحد های کاگری آماده شود.

شورای اقامه نماز اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان برگزار شد شورای اقامه نماز اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا