اخبارخراسان رضوی

شورای اقامه نماز امور عشایر خراسان رضوی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، جلسه شورای اقامه نماز امور عشایر با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان، مدیر کل و اعضا یکشنبه سوم تیرماه برگزار شد.

در ابتدا جلسه مسئول فرهنگی و مدیر کل عشایر گزارشی از جمعیت عشایر استان ‏که فعالیت های آموشی، فرهنگی و نماز که برای آنان انجام می گیرد ارائه کرد.

حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز استان یاد آور شد: جامعه عشایر با فرهنگ اصیل و روحیه تلاش و صداقت ضمن تامین نیازهای جامعه به نحوی نقش عمده ای در امنیت سرزمین ایران دارد ‏و خدمت به آنان صدقه جاریه است.

وی ادامه داد: باید منت پذیر جامعه عشایر باشیم نه منت گذار، وقتی به تعبیرات امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد عشایر انسان نگاه می کند نشان دهنده جایگاه ‏آنها در نگاه رهبران دینی است لذا هر فعاللیت فرهنگی دینی در حوزه نماز انجام گیرد ستاد اقامه نماز در حد ظرفیت خود در کنار شما خدمت گذار عشایر خواهد بود.


سبحانی نیا ادامه داد: چند پیشنهاد ارائه می شود مانند توجه به آموزش واجبات عبادی از طریق معلمین و مربیان پرورشی عشایر به نوجوانان و خانواده آنان و اعزام روحانی در ایام خاص مانند محرم و صفر چنانچه شرایط فراهم باشد اقدام مشترک صورت می گیرد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اضافه کرد: استفاده از مسابقه و فضای مجازی و شناسایی افراد علاقمند فعالیت در ‏حوزه نماز در عشایر و بهره گیری از آنان در زمینه و تولید محتوا جذاب برای آنان از دیگر پیشنهادات است.

‏در پایان این جلسه از فعالین حوزه نماز تقدیر بعمل آمد و تفاهم نامه بومی امضا شد.‏

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا