آذربایجان شرقیاخبار

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان شبستر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان شبستر با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر استان، مطهری فرماندار شهرستان و سایر اعضای شورا و کارشناسان، روز دوشنبه سی ام بهمن ماه برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی با اشاره به تاسیس ستاد اقامه نماز به دستور مقام معظم رهبری و با همت حجت الاسلام قرائتی، گفت: به برکت نظام جمهوری اسلامی در تمامی ادارات دولتی محلی برای اقامه نماز جماعت وجود دارد و در اداراتی که کارکنان شان بیشتر از ده نفر است معمولا نماز به جماعت اقامه می شود.

وی با بیان راهکارهای توسعه و ترویج نماز در محیط اداره، افزود: اولین شخصی که در اداره باید به وقت نماز و اقامه نماز اهتمام داشته باشد خود مدیر اداره و معاونین هستند که با حضور در نماز اول وقت سایر کارکنان هم متوجه ارزش و اهمیت این فریضه بزرگ می شوند و قدم بعدی عدم برگزاری جلسات و همایش ها در وقت نماز است.

مطهری با اشاره نعمت های خداوند و ناسپاسی بندگان، گفت: نماز نباید حرکت نمایشی و بر حسب عادت باشد، اگر مادری به فرزندش ۱۴۴۰ سکه هدیه کند و بگوید ۱۷ تای آن را به من بده، اگر ندهد بی معرفتی کرده است، در ۱۴۴۰ دقیقه شبانه روز ۱۷ دقیقه وقت نداشتن برای نماز بی معرفتی است.

وی با بیان نقش نماز در آرامش جامعه و امنیت اجتماعی، افزود: نماز آسیب های اجتماعی را کاهش میدهد. علت مفاسد اخلاقی چیست؟ منشا بی غیرتی برخی آقایان چیست؟ جواب، اعتقاد است و نماز جزئی از اعتقاد است، نماز میخوانیم که به معرفت برسیم و گرنه خداوند به نماز بنده و شما نیازی ندارد.

وی با اشاره به آیه ۴۵ سوره عنکبوت، افزود: چرا نماز ما، ما را از بدی ها و زشتی ها حفظ نمی کند؟ اگر دارویی یا وسیله ای استانداردهای لازم را داشته باشد، تأثیر گذاری بهتری خواهد داشت، اگر نماز ما هم استانداردهای کافی را داشته باشد می تواند به همان اندازه ما را از بدی ها حفظ کند.

وی در پایان از دستگاه های اجرایی که با نوجوان ها و جوان ها در ارتباط هستند خواست فعالیت های نمازی خود را بیشتر کنند.

شورای اقامه نماز شبسترشورای اقامه نماز شبستر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا