اخبارحوزه ریاست

جلسه شورای معاونین ستاد اقامه نماز کشور برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، اولین جلسه شورای معاونین ستاد با حضور دکتر زرهانی قائم مقام و مشاورین، معاونین و مدیران ستاد اقامه نماز و حجت الاسلام و المسلمین پورثانی معاون فرهنگی و باقری مدیرکل عترت و قران و نماز وزارت آموزش و پرورش، در روز بیستم فروردین ماه برگزار شد.

جلسه شورای معاونین ستاد اقامه نماز کشور

حجت الاسلام و المسلمین پورثانی معاون فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در ابتدای جلسه، گفت: بحث نماز بحث بسیار مهمی است که هم در آیات قرآن کریم و هم در روایات و سیره علما یکی از مسائل مهم در روند تربیتی هر انسانی است.

وی افزود: در آموزش و پرورش فاصله بسیاری با آنچه باید باشد داریم، با وجود ۱۷ میلیون دانش آموز در کشور، در مصاحبه با آنان متاسفانه با وجود کم کاری در قرائت قرآن و نماز مواجه هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین پورثانی با بیان اینکه تحلیل ما این است که تعداد افراد شرکت کننده در نماز مدارس کمتز از آنچه باید باشد هست، گفت: هر گونه فعالیت در جهت ترویج نماز انجام دهیم و کادر مدرسه در نماز جماعت شرکت نکنند تاثیر خوبی بر روی دانش آموز ندارد.

وی تاکید کرد: یکی از مهمترین چالشها عدم پیوند برنامه های درسی رسمی و فعالیتهای پرورشی است که جدی ترین آنها نماز است و کاملا یک مورد کناردستی در آموزش و پرورش محسوب می شود.

معاون فرهنگی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: بخشی از عدم این پیوند به زمان ساعتهای کلاسی برمی گردد که در خیلی از مدارس رعایت نمی شود.

پورثانی در پایان افزود: عدم وجود فضای اقامه نماز در مدارس و کمبود تجهیزات نیازمند برنامه ریزی مناسب است تا از طریق شورای آموزش و پرورش در استانها پیگیری شود.

جلسه شورای معاونین ستاد اقامه نماز کشور

دکتر سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در ادامه ضمن ارائه نکاتی پیرامون نماز دانش آموزان در مدارس، گفت: این موارد ذکر شده واقعیت های است که با آن مواجه هستیم و برای همه آنها می توان راهکاری مناسب را پیش بینی کرد.

وی بر استفاده از ظرفیت سازمان پژوهش جهت برنامه ریزی اجرای برنامه های معنوی دانش آموزان و استفاده از نمرات در ارزیابی نهایی دانش آموزان در تصحیح قرائت نماز تاکید کرد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در ادامه تصریح کرد: تغییر و تحول با برنامه ریزی اتفاق خواهد افتاد، چالشهای موجود با ارائه راهکار مناسب حل می شود.

وی افزود: فهم مساله به درستی صورت گرفته و قدم بعدی ورود به راهکار است که هر بخشی در حوزه مربوطه وزارت آموزش و پرورش، ستاد اقامه نماز و هیات دولت قابل حل و فصل است.

دکتر سید احمد زرهانی با اشاره به اینکه در برخی از استانها شاهد حضور ائمه جمعه در مدارس جهت اقامه نماز هستیم، گفت: ستاد اقامه نماز آمادگی دارد در کنار آموزش و پرورش، اقداماتی را در خصوص رفع چالشهای موجود انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: بخشی از فعالیتهای مهم ستاد اقامه نماز معطوف به آموزش و پرورش است و این مهم با هدف نهادینه شدن فرهنگ نماز در بین دانش آموزان انجام می شود.

در پایان حاضرین نقطه نظرات خود را در خصوص اجرای برنامه های سال ۱۴۰۳ بیان کردند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا